volby - přenosná urna

Odpověď…

Vážená paní, marně jsem se na internetu snažil dopracovat se k údaji o telefonu, na němž bych mohl požádat o návštěvu z volební komise s přenosnou urnou za účelem vykonání volby manželkou, která se obtížně pohybuje. Patříme do okrsku 133, ZŠ Lupáčova. Můžete mi pomoci? Děkuji a zdravím

Vážený pane Koutný,
ohledně přenosných uren se můžete informovat na telefonních číslech: 222 116 221, nebo 222 116 211.
S přáním hezkého dne

Eva Zídková (Odbor vnějších vztahů a komunikace)


změna sídla firmy

Odpověď…

Dobrý den, pokud měníme sídlo firmy, realizuje se změna na původním živnostenském úřadu, tedy u Vás, nebo na novém, kam se firma přestěhovala?

Vážený pane, pokud máte již změnu sídla provedenou v obchodním rejstříku, není Vaší povinností hlásit toto  ještě živnostenskému úřadu. Pokud ne, tak můžete tuto změnu nahlásit u kteréhokoliv živnostenském úřadu Vám nejbližším. Hezký den
Věra Pravdová (Živnostenský odbor)


zasklení lodžie

Odpověď…

Dobrý den, měla bych dotaz na stavební oddělení. Mám byt na Žižkově a jeho součístí jsou lodžie. Ty lodžie bych si chtěla nechat zasklít. Proto bych se ráda zeptala, zda na to potřebuju nějaké povolení (ohlášku stavby) nebo ne. Děkuju za odpověď

Dobrý den,
zasklení lodžie bezrámovým systémem nevyžaduje ani ohlášení ani stavební povolení. Před zahájením prací  je ale nutné si vyžádat závazné stanovisko odboru památkové péče Magistrátu hl.m. Prahy a souhlas vlastníka domu.
S pozdravem
Ing. Jana Kozáková (Odbor výstavby)


konzumace alkoholu na veřejnosti

Odpověď…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda stále platí vyhláška nebo nařízení o zákazu pití alkoholických nápojů v Biskupcově ulici až po vozovnu Žižkov. Denně totiž zde popíjejí různá individua, močí kde se dá a použité lahve od alkoholu pohazují do přilehlé zeleně. Tento problém se týká hlavně úseku od Želivského ulice po kino Aero. V jiných městech, ze zpráv ve sdělovacích prostředcích, to řeší ihned pokutou a tito lidé si to pak rozmyslí popíjet zde . Tady se neděje nic. Děkuji

Dobrý den,
požívání alkoholických nápojů ve Vámi uvedené lokalitě je zakázáno obecně závaznou vyhláškou č. 12/2008 Sb. hl. m. Prahy., kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Nerespektování tohoto zákazu je strážníky za splnění zákonných podmínek řešeno v blokovém řízení, v opačném případě je věc oznámena příslušnému správnímu orgánu.
S pozdravem
Ing. Dušan Machoň (ředitel OŘ MP Praha 3)


Herny

Odpověď…

Dobrý den, můj dotaz je ohledně působení výherních automatů v restauracích ,pochopila jsem správně že budou zrušeny až začátkem roku 2014 nebo se zruší už v roce 2013. Jde nám o to že v naší ulici Biskupcova je restaurace která má pět automátů a její majitel se obává že restauraci bude muset v Lednu zavřít, budou mu automaty v Lednu 2013 zrušeny nebo má čas až do roku 2014. Za případnou odpověd děkuji

Dobrý den, městská část Praha 3 nebude v roce 2012 již povolovat žádné výherní hrací přístroje (VHP). Všechny VHP končí 31. 12. 2012.
Jiná technická zařízení JTZ) a videoloterijní terminály (VLT) jsou povolovány MF ČR budou končit dle povolení, nejpozději k 31. 12. 2014.

S pozdravem
Eva Cihelková (Odbor Občansko správní)


herny na území praha 3

Odpověď…

Dobrý den, četla jsem v Radničních novinách Prahy 3, že budou v našem obvodu Praha 3 zrušeny všechny herny. S údivem jsem zjistila, že na rohu Koněvova a Kněžská Luka se objevila místo restaurace nová herna. Můžete mi vysvětlit toto jednání? Nejsem sama, komu je to divné. S pozdravem

Vážená paní, od 1.1.2012 nepovoluje městská část žádné výherní hrací automaty a od konce roku 2014 by na území městské části Praha 3 neměl být jediný výherní hrací automat nebo jiné technické zařízení povolené Ministerstvem financí ČR.
Ve vámi uváděné provozovně se jedná o stavební úpravy a není v provozu. Záležitost řeší Odbor výstavby ÚMČ.
S pozdravem
Eva Cihelková (Odbor Občansko správní)


změna místa podnikání

Odpověď…

Dobry den, jsem drzitelem zivnostenskeho opravneni a zmenila jsem si trvale bydliste na Prahu 3. Nyni bych chtela zmenit i misto podnikani na svoje soucasne trvale bydliste. Jsem vlastnikem bytu (druzstevni vlastnictvi). Staci, kdyz k vam prijdu s najemni smlouvou ? Nebo je potreba jeste neco ? Zaroven bych pak chtela cinnost prerusit, nebot nepodnikam - to vsak az po zmene mista podnikani. Dekuji predem za Vas cas a odpoved Lucie N.

Vážená paní, pokud máte místo podnikání shodné s trvalým bydlištěm není třeba žádný doklad. Správní poplatek za změnu bude při ohlášení změny Kč 100,- . Současně můžete živnostenské oprávnění přerušit.
Hezký den
Věra Pravdová (Odbor živnostenský)


Bezpečnost v tunelu

Odpověď…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je řešena bezpečnost žižkovsko-karlínského tunelu v noci? Je nebezpečné tehdy tunelem procházet? Děkuji

Dobrý den,
v karlínském tunelu je prováděna standardní hlídková činnost jako v ostatních částech Městské části Praha 3. Místně příslušní strážníci okrskáři zde provádějí kontroly v rámci běžné hlídkové činnosti v denních i nočních hodinách. Ke zvýšení bezpečnosti v této lokalitě rovněž přispívá i bezpečnostní kamera Městského kamerového systému hl. m. Prahy, která je umístěna na Tachovském náměstí.
V zájmu zvýšení osobní bezpečnosti občanům obecně doporučujeme, nezdržovat se na málo frekventovaných o odlehlých místech.
S pozdravem
Ing. Dušan Machoň (ředitel OŘ MP Praha 3)


rekonstrukce a revitalizace

Odpověď…

Dobrý den, jakožto nový obyvatel Prahy 3, který každodenně skrze tuto městskou část cestuje a žije v ní bych se rád zeptal na následující: 1) je v plánu revitalizace a rekonstrukce prostoru křižovatky Ohrada (oprava chodníků, výsadba stromů, zkulturnění zastávky busů a jejich okolí, výsadba a lepší údržba zeleně, odstranění heren) 2) je v plánu rekonstrukce a revitalizace ulice Koněvova v dolní čási (pod Ohradnou směrem do centra), která je jedním slovem odporná? Stačilo by zrekonstruovat chodníky, vysadit stromy, upravit parkovací stání a ve spolupráci s majiteli domů přispět na rekonstrukci fasád? 3) Jak nyní vypadá plánovaná změna prostoru žižkovského nákladového nádraží (kompletní zbourání, nahrazení multifunkční čtvrtí s byty, službami apod.). Celé Praze 3 by to nesmírně pomohlo stejně, jako například Praze 5 pomohlo zbourání Tatrovky a postavení nového centra na Smíchově) Omlouvám se za obsáhlost dotazu a předem děkuji za odpověď. Pokud by byl ke kterémukoliv projektu otevřen workshop nebo možnost poslat návrhy/připomínky od občanů, rád se zapojím a přispěji tak ke kvalitnějšímu vzhledu Prahy 3, která nyní nepatří k nejhezčím čtvrtím... s pozdravem Martin P.

Vážený pane, na část z dotazů jsem se zde pokusil odpovědět za náš odbor. Současně dotazy přeposílám kolegům z odboru dopravy a odboru technické správy majetku a investic. Ti by se mohli snad lépe vyjádřit k problémům ohledně komunikací a zeleně.

Ad 2)

Dle našich informací připravuje TSK rekonstrukci ulic Husitské a Koněvovy. Jedná se právě o úpravu komunikací a hlavně o zřízení bezpečnějších

přechodů pro pěší. Náš odbor pořídil několik studií, které navrhují zpřístupnění parku na Vrchu Vítkově z ulic kolmých na Husitskou a Koněvovu. Včetně řešení Tachovského

náměstí. Od těchto záměrů ale k realizacím vede ještě dlouhá příprava, protože se řešení dotýká také soukromých pozemků, pozemků HMP a vlastní investice jsou poměrně vysoké. Studie jsou k nahlédnutí na našem pracovišti : Lipanská 9, 5.podlaží výtahem.

Ad 3)

Původně byly vlastníkem všech pozemků a pronajímatelem překladiště České dráhy.

V současné době je již ale severní část nákladového nádraží prodána firmám, které zde připravují výstavbu obchodního centra a bytů (Discovery Group a.s, CCZ a.s., Pražská projekt a.s.). Aktuálně se zde dokončuje projednání dokumentace pro územní řízení.

V jižní části připravuje Sekyra Group s Českými dráhami také výstavbu bytů, ale ještě po nějaký čas zdezřejmě poběží kontejnerová překládka.

Předpokladem k tomu však je nutnost změny územního plánu.Do doby, než si firma ČSKD INTRANS, s.r.o. zajistí a vybuduje nové překladiště, dle našich informací směrem více na východ města, snad v katastru Hrdlořezy

MČ P3 objednala (v pořadí již několikátou verzi) novou urbanistickou studii, která se dokončila v září 2010. Jde o řešení „kompromisní“, které se má pokusit sjednotit zájmy (a již získané kroky) vlastníků pozemků se zájmy městské části s pokyny pořizovatele (Odbor územního plánu MHMP) a zpracovatele územního plánu (ÚRM).

Studie má posloužit jako podklad pro projednání návrhu změny Z2600/00, který má být projednán na úrovni HMP v rámci „významných rozvojových území“ (+ ostatní nádražní plochy k regeneraci). Studie je k nahlédnutí také na našem pracovišti.

ÚRM (Útvar rozvoje města) ale výslednou podobu může změnit (pořizuje k ní studii SEA), nebo se její projednání může zablokovat nesouhlasem vlastníků.

Současně je MK ČR vedeno také správní řízení, které hlavní budovy na NNŽ buď nechá zapsat do seznamu nemovitých kulturních památek, nebo nikoliv. Výsledek řízení nám k dnešnímu dni ale není znám.

S pozdravem
Zdeněk Fikar, (odbor územního rozvoje ÚMČ P3), telefon 222 116 147

 

 


Grantové výzvy

Odpověď…

Kdy budou vypsany grantove vyzvy pro rok 2011?

Dobrý den, grantová témata pro rok 2011 budou vyhlášena koncem prosince 2010 a budou zveřejněna na našich webových stránkách. S pozdravem Mgr. Eliška Knotková (vedoucí odd. pro kulturu)


Stížnost

Odpověď…

Dobry den,chtel jsem se zeptat.Bydlim v ulici V domove,a uz nekolik mesicu probiha vydelecna (podnikatelska)cinnost v opravarenstvi- hlavne uprav terennich vozidel a osobnich vozidel na rohu ulice V domove a za zizkovskou vozovnou (proti materske skolce Prazacka). Opravy probihaji na chodniku i silnici, na beznem poradu dne se meni olej, nebo jine kapaliny, primo na chodniku nebo v montovane garazi prilehleho pozemku, kde v soucasne dobe na tomto miste probiha stavba bez stavebniho povoleni, (zvetsovani kapacity radoby opravny) obavam se narustu neporadku, spiny, znecisteni a hluku (jezdi sem spousta vetsich aut,parkuji na chodniku). Je emozne se na nekoho obratit se stiznosti, nebo by jste ji sami predali na odbor zivnostensky, financni a odbor zivotniho prostredi a hygieny?dekuji, s pozdravem Jurecko.

Vážený pane Jurečko, podnět k prošetření činnosti ve Vámi uváděné provozovně můžete podat na zdejší Odbor živnostenský, a to písemně nebo ústně do protokolu anebo v elektronické podobě podepsané zaručeným elektronickým podpisem. Pokud můžeme reagovat na podání jiným způsobem (e-mailem) pak je třeba takové podání třeba potvrdit či doplnit ve lhůtě 5-ti dnů od okamžiku podání, a to ve smyslu § 37 odst.4 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů.
S pozdravem
Radek Šáfr (vedoucí kontrolního oddělení)
Odbor živnostenský ÚMČ Praha 3


Farmářské trhy

Odpověď…

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kdy budou na Žižkově farmářské trhy jako na Praze 6,abychom kvůli dobré zelenině a ovoci nemuseli jezdit přes půl Prahy? Děkuji za odpověď!

Dobrý den, farmářské trhy chce městská část Praha 3 spustit v létě, v současné době se celý projekt připravuje s občanským sdružením Archetyp a probíhá výběr prodejců. Chceme, aby byl výběr produktů kvalitní, proto jsme zvolili důkladnou přípravu, namísto urychleného spuštění s nekvalitní nabídkou, jak se tomu stalo na některých jiných městských částech. O podrobnostech budeme veřejnost včas informovat.

S pozdravem

Jan Sotona (mluvčí žižkovské radnice)


Možnost bezúročné půjčky na rekonstrukci

Odpověď…

Dobrý den,jsem místopředsedkyně představenstva Družstva uživatelů domu Praha 3,V Horní Stromce 2457/2 a v letošním roce chceme rekonstruovat stávající výtah.Zajímá nás možnost a podmínky poskytnutí návratné bezúročné půjčky na tuto rekonstrukci Městskou částí. Děkuji za základní informace.

Dobrý den, konkrétní informace k Vašemu záměru získáte na Odb. územního rozvoje ÚMČ Praha 3, p. arch. Tomáš Slepička, tomassl@praha3.cz, tel. č. 222 116 149.

S pozdravem Monika Otmarová, (odd. vnějších vztahů a komunikace)


ID datové schránky

Odpověď…

Dobrý den, ráda bych se zeptala na vaše číslo ID datové schránky. Bohužel jsme ho na stránkách nenašla. díky moc

Dobrý den, dovoluji si Vám předat ID datové schránky ÚMČ Praha 3: EQKBT8G

S pozdravem, Monika Otmarová  (odd. vnějších vztahů a komunikace).


Diskuzní fórum

Odpověď…

Dobry den, nezvazujete zrizeni diskuzniho fora na strankach Prahy 3 stejne jako ma napriklad Praha 2? Dotazy vas mohou inspirovat ve vasi praci a odpovedi jsou zase zajimave pro obyvatele Prahy 3. Osobne bych tyto formu komunikace s vasimi volici vrele doporucil. S pozdravem

Vážený pane, děkujeme za Váš podnět. Praxe jednotlivých městských částí je v této věci poměrně rozmanitá. Webové stránky většiny obcí diskusní fóra neobsahují a jdou spíše cestou FAQ, tedy zveřejněním nejčastěji kladených otázek a odpovědí, a následně rubrikou Napište nám. Pokud jde o inspiraci v práci radnice, nevidím tedy žádný problém, protože rubrika napište nám tuto funkci plní. V případě diskusního fóra vidím problém v tom, že řada dotazů je osobního charakteru, kdy se lidé dotazují na věci, které se dotýkají jejich osobní životní situace, navíc by fórum muselo být někým z radnice v reálném čase editováno, aby se zde nevyskytovaly příspěvky, jejichž text by byl v rozporu se zákonem. Nicméně váš podnět beru jako připomínku pro diskuse o dalším rozvoji našeho webu.

Jan Sotona, (mluvčí žižkovské radnice)


Zimní úklid chodníků

Odpověď…

Dobrý den, rád bych od Vašeho úřadu získal relevantní informaci, jak je zajištěn zimní úklid chodníků v Praze 3. Jsem správcem několika administrativních budov a vlastníci se na mě obracejí s výše uvedeným dotazem. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, městská část bude provádět údržbu chodníků, které vlastní. Je však třeba říci že 98 procent chodníků v Praze 3 je v majetku hlavního města Prahy, nikoliv městské části a podle vyhlášky je tedy za ně zodpovědný magistrát. S ním probíhají zatím jednání, protože nás s žádostí o koordinaci oslovil poměrně nedávno. Mrzí mne, že Vám nejsem schopen podat relevantnější informaci.

Jan Sotona, (mluvčí městské části Praha 3)

 

Kniha cti

Odpověď…

Vážená radnice, nemohu souhlasit s Vaší knihou cti. Výběr osobností neodpovídá jejich významu. Někteří z uvedených jen místem procházejí, jiní nejsou z mého pohledu opravdu nejvýznamnější, jsou spíše nevýznamní. Výsledek neodpovídá vynaloženému úsilí ani vynaloženým financím, je urážlivý. S pozdravem

Vážený pane, do Knihy cti jsou zapsáni občané navržení veřejností, případně zastupiteli volenými veřejností a schválení radou městské části. Výběr tedy vzniká z celé škály pohledů. Je proto logické, že na tu či onu osobnost, která je k zápisu vybrána, nebude existovat v celé šíři občanské společnosti v městské části jednotný názor a mohu Vás ujistit, že často není v tomto pohledu jednotná ani rada městské části, která výběr schvaluje. Praha 3 je živou městskou částí s neuvěřitelně bohatým zázemím na poli umění, kultury i občanského života. Žijí zde stovky zajímavých osobností a vybrat z nich několik desítek ať do publikace, nebo do Knihy cti není jednoduchý úkol. Neumím si představit seznam, nad kterým by mohl vzniknout všeobecný konsensus. Vsadil bych se, že pokud bychom se sešli například my dva a pokoušeli se ideální výběr s nejlepším svědomím sestavit, ve velkém procentu jmen bychom se s ohledem na svůj osobní vkus a preference rozcházeli. Proto jedinou správnou cestou asi je reflektovat při výběru jmen rozličnou škálu názorů.

Buďte si jist, že řada jmen v Knize cti neodpovídá mému osobnímu vkusu, zcela jistě část vybraných osobností neodpovídá ani osobnímu vkusu paní starostky nebo pánů místostarostů, ale respektují odlišný pohled části veřejnosti.

Pokud by jste měl v tomto ohledu nějaký zajímavý podnět na zápis do Knihy cti, budeme Vám za něj vděčni a věřte, že jej odpovědné osoby zde na žižkovské radnici velmi pečlivě zváží.

S pozdravem

Jan Sotona, (mluvčí městské části)