podzemní kontejnery

Dobrý den, bydlím v ulici Fibichova a všude v okolí se změnily kontejnery na tříděný odpad z nadzemních na podzemní. Jak jsem si přečetl, již se toto řešilo v "Často kladených otázkách", bohužel ale s nejasným nebo žádným závěrem v odpovědi. Proto se ještě znovu ptám: Proč již není součástí skupiny kontejnerů i kontejner na nápojové kartony? Proč nelze nyní vhodit do kontejneru tabulové sklo? Nadzemní kontejnery nebyly ideální (nepořádek okolo), ale aspoň se do nich dalo vhodit vše. Opět se vyhodili peníze za něco, co někdo nedomyslel? Děkuji za odpověď. A.

Vážený pane,
v blízkosti Fibichovy ulice je zachováno stanoviště tříděného odpadu s nadzemními nádobami na rohu ulic Slavíkova a Kubelíkova, které obsahuje i nádobu na nápojové kartony.

Požádali jsme Magistrát hlavního města Prahy, aby nám umožnil přistavení 240l nádob na nápojové kartony na vybraných stanovištích podzemních kontejnerů, naše žádost však byla zamítnuta.

Městská část Praha 3 plánuje od příštího roku stavbu podzemních kontejnerů, které by měly obsahovat i nádobu na nápojové kartony a to buď jako samostatnou součást podzemního kontejneru nebo jako dělenou nádobu.

Co se týče tabulového skla, obrátili jsme se žádostí na firmu, která dodává technologii podzemních kontejnerů, zda by bylo možné zajistit likvidaci tabulového skla i pomocí podzemních kontejnerů, jejich vyjádření nám zatím nedošlo.

S pozdravem
Odbor technické správy majetku a investic