kontejnery na tříděný odpad

Dobry den, chtela jsem se zeptat na kontejnery na trideny odpad - vsimla jsem si, ze v okoli Jiriho z Podebrad a dale k Zizkovu menite stare typy za ty podzemni, to je urcite efektivnejsi a kultivovavnejsi zpusob, ale zajimalo by mne, proc v tech novych (podzemnich) chybi kontejner na kartony? kam je mame odnaset, to je mame prestat tridit? dekuji za odpoved K.Rehakova

Vážená paní Řeháková,
děkujeme Vám za Váš zájem o třídění odpadů, včetně nápojových kartonů.
Naše městská část má v úmyslu v dalších letech zajistit výstavbu podzemních kontejnerů tak, aby obsahovaly i nádobu na nápojové kartony. V současné době postavené podzemní kontejnery jsou umístěny v tak hustě zasíťovaných lokalitách, že byl většinou problém jak vytvořit dostatečně velké zahloubení, do kterého by se vešly alespoň tři komodity.
Vzhledem k tomu, že v okolí všech podzemních kontejnerů je i dostatek nadzemních, předpokládáme, že občané, kteří mají zájem třídit, využijí ke třídění nápojových kartonů nebližší stanoviště nadzemních nádob na separovaný odpad. Nemáme Vaši adresu, takže Vám nemůžeme doporučit nejbližší stanoviště kontejnerů s nádobou na nápojové kartony.
S pozdravem
Monika Otmarová (Odbor vnějších vztahů)