Hřiště - Lobkovicovo náměstí

Odpověď…

Dobrý den, velice děkuji, že v radničních novinách řešíte otázky, mateřských škol, dětských hřišť i jiných aktivit a možností pro děti. Všude v našem okolí vznikají krásná hřiště, pouze u nás na Lobkovicově náměstí je situace stále horší a horší Bydlíte-li v úseku mezi Florou a Želivského máte s dětmi opravdu velmi málo možností kam jít na procházku či na hřiště. Z jedné strany hřbitovy, kde je sice klid a nejsou tam auta, ale stále se tam chodit nedá a z druhé strany dlážděné nerovné uličky vilek a hlavní silnice. Hřiště na Lobkovicově náměstí je pro tuto oblast prakticky jedinou možností. Bohužel prostor pro děti v současné době svou rozlohou odpovídá zhruba dvěma psím záchodům, které Vás uvítají při vstupu do parku. Už jsem byla také svědkem toho, že si dítě s kamínky ze “záchodků” hrálo. Dětské hřiště je malé a pro počet dětí v okolí nevyhovující. Zároveň byl v současné době zrušen plůtek, který byl umístěn kolem jednoho z trávníků. Bylo to jediné místo, kde si mohli starší děti hrát a kde jsme neměli strach ze “smradlavého našlápnutí”. Dnes mohou lidé venčit a cvičit své pejsky v celém parku. Pejskové mají pěkný rozběh, mohou utíkat za svými míčky (zákaz volného pouštění psů samozřejmě nikdo nerespektuje) a my matky sedíme za ohrádkou a doufáme, že se děti nepošlapou. A to teprve začíná jaro. Moc bych Vás chtěla poprosit o možnost tuto situaci řešit. Myslím, že mnoho maminek Vám bude vděčných a rády se připojí k mému dopisu. Děkuji a přeji krásné velikonoční svátky.

Vážená paní Procházková,
oplocení pobytové louky bylo zrušeno z důvodu neustálé devastace a nákladným opravám. Stávající oplocení z jednoduchého pletiva bylo nevyhovující a hrozilo riziko poranění dětí. Problematiku vyčlenění části parku pro hry dětí v současné době řešíme.
Přeji hezký den
Lucie Novotná (Odbor technické správy majetku a investic)


oplocení hřiště

Odpověď…

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda nové hřiště které se již staví na Vrchu sv. Kříže bude oplocené nebo jak to bude řešeno, vzhledem k tomu, že je v bezprostřední blízkosti občerstvení, kde se hlavně majitelé s volně pobíhajícími psy scházejí. děkuji

Vážená paní,
dětské hřiště na Vrchu sv. Kříže bude dokončeno do května 2012 a oplocené nebude. V každém případě počítáme s instalací cedulí se zákazem volného pobíhání psů v prostoru hřiště.  Do budoucna se bude řešit režim volného pohybu psů v celém parku.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Lucie Novotná (Odbor technické správy majetku a investic)


kamery u dětského hřiště

Odpověď…

Dobrý den, chci se zeptat, zda neuvažuje městská část o instalaci kamery v oblasti dětského hřiště Na Balkáně. Před několika dny byl postaven bezbariérový přechod a myslím, že by ochrana dětí kamerovým systémem nebyla od věci. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Renata R.

Dobrý den. Městská část Praha 3 nemá samostatný kamerový systém. Na našem území je 25 kamer, které jsou součástí městského kamerového systému hl. m. Prahy.  V letošním roce MČ Prahy 3 finančně přispěla částkou 450 000 Kč na instalaci dvou stanovišť kamer. Byly zprovozněny kamery v Příběnické, Seifertova. Dokončují se práce na kamerách v ul. Koněvova, Pod Lipami. Stanoviště kamer se navrhují na základě podkladů PČR a Městské policie hl. m. Prahy v souvislosti s nápadem trestné činnosti a přestupků. O instalaci kamery v oblasti dětského hřiště Na Balkáně se zatím neuvažovalo. Míst na Praze 3, které by zasluhovaly umístění kamer je více a přitom náklady na vybudování jedné kamery jsou poměrně vysoké.    

S pozdravem
Milan Jančálek (Oddělení krizového řízení a informační služba)