Daň z nemovitosti

22.01.2010

Můžete mi prostím sdělit, jaká je výše koeficientů pro výpočet daně z nemovistí podle § 11 a § 12 pro Prahu 3 na rok 2010? Děkuji

Dobrý den, výši koeficientu pro výpočet sazby daně z nemovitostí v hl. m. Praze upravuje obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy č. 16/2001 Sb. hl. m. Prahy.

Dle této vyhlášky činí koeficient pro celé území hl. m. Prahy:

  • 5 - u stavebních pozemků

  • 5 - u obytných domů, u ostatních staveb tvořících příslušenství k obytným domům, u bytů a u ostatních samostatných nebytových prostorů

  • 1,5 - u staveb pro individuální rekreaci a rodinných domů využívaných pro individuální rekreaci, u staveb, které plní doplňkovou funkci k těmto stavbám, u garáží vystavěných odděleně od obytných domů, u samostatných nebytových prostorů užívaných jako garáže, u staveb pro podnikatelskou činnost a u samostatných nebytových prostorů užívaných pro podnikatelskou činnost.

Místní koeficient dle § 12 zákona 338/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů, hl. m. Praha nestanovilo.

S úctou,

Zuzana Šejvlová (pověřená zastupováním vedoucí oddělení rozpočtu EO)


Odpověď…

Můžete mi prostím sdělit, jaká je výše koeficientů pro výpočet daně z nemovistí podle § 11 a § 12 pro Prahu 3 na rok 2010? Děkuji

Dobrý den, výši koeficientu pro výpočet sazby daně z nemovitostí v hl. m. Praze upravuje obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy č. 16/2001 Sb. hl. m. Prahy.

Dle této vyhlášky činí koeficient pro celé území hl. m. Prahy:

  • 5 - u stavebních pozemků

  • 5 - u obytných domů, u ostatních staveb tvořících příslušenství k obytným domům, u bytů a u ostatních samostatných nebytových prostorů

  • 1,5 - u staveb pro individuální rekreaci a rodinných domů využívaných pro individuální rekreaci, u staveb, které plní doplňkovou funkci k těmto stavbám, u garáží vystavěných odděleně od obytných domů, u samostatných nebytových prostorů užívaných jako garáže, u staveb pro podnikatelskou činnost a u samostatných nebytových prostorů užívaných pro podnikatelskou činnost.

Místní koeficient dle § 12 zákona 338/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů, hl. m. Praha nestanovilo.

S úctou,

Zuzana Šejvlová (pověřená zastupováním vedoucí oddělení rozpočtu EO)


Daň z nemovitosti

20.01.2010

Pro svého známého jsem se zavázal vyplnit Přiznání k dani z nemovitosti pro byt v Praze 3 - Žižkov. Prosím o sdělení, zda koeficient dle § 11, odst. 3, písm a) mám použít dle zákona či zda Městská část stanovila svojí vyhláškou koeficient v jiné výši. Za odpověď předem děkuji

Dobrý den, výši koeficientu pro výpočet sazby daně z nemovitostí v hl. m. Praze upravuje obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy č. 16/2001 Sb. hl. m. Prahy.

Dle této vyhlášky činí koeficient pro celé území hl. m. Prahy :

  • 5 - u stavebních pozemků

  • 5 - u obytných domů, u ostatních staveb tvořících příslušenství k obytným domům, u bytů a u ostatních samostatných nebytových prostorů

  • 1,5 - u staveb pro individuální rekreaci a rodinných domů využívaných pro individuální rekreaci, u staveb, které plní doplňkovou funkci k těmto stavbám, u garáží vystavěných odděleně od obytných domů, u samostatných nebytových prostorů užívaných jako garáže, u staveb pro podnikatelskou činnost a u samostatných nebytových prostorů užívaných pro podnikatelskou činnost.

Místní koeficient dle § 12 zákona 338/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů, hl. m. Praha nestanovilo.

S úctou,

Ing. Zuzana Šejvlová (pověřená zastupováním vedoucí oddělení rozpočtu EO)


Odpověď…

Pro svého známého jsem se zavázal vyplnit Přiznání k dani z nemovitosti pro byt v Praze 3 - Žižkov. Prosím o sdělení, zda koeficient dle § 11, odst. 3, písm a) mám použít dle zákona či zda Městská část stanovila svojí vyhláškou koeficient v jiné výši. Za odpověď předem děkuji

Dobrý den, výši koeficientu pro výpočet sazby daně z nemovitostí v hl. m. Praze upravuje obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy č. 16/2001 Sb. hl. m. Prahy.

Dle této vyhlášky činí koeficient pro celé území hl. m. Prahy :

  • 5 - u stavebních pozemků

  • 5 - u obytných domů, u ostatních staveb tvořících příslušenství k obytným domům, u bytů a u ostatních samostatných nebytových prostorů

  • 1,5 - u staveb pro individuální rekreaci a rodinných domů využívaných pro individuální rekreaci, u staveb, které plní doplňkovou funkci k těmto stavbám, u garáží vystavěných odděleně od obytných domů, u samostatných nebytových prostorů užívaných jako garáže, u staveb pro podnikatelskou činnost a u samostatných nebytových prostorů užívaných pro podnikatelskou činnost.

Místní koeficient dle § 12 zákona 338/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů, hl. m. Praha nestanovilo.

S úctou,

Ing. Zuzana Šejvlová (pověřená zastupováním vedoucí oddělení rozpočtu EO)


Daň z nemovitosti

30.03.2009

Můžete mi prosím sdělit výši mistního koeficientu pro výpočet daně z nemovitosti (jak podle paragrafu 12 zákona, tak i podle paragrafu 11, pokud se liší od sazby pro Prahu)

Výši koeficientupro výpočet sazby daně z nemovitostí v hl. m. Praze upravuje obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy č. 16/2001 Sb. hl. m. Prahy.

 
Dle této vyhlášky činí koeficient  pro celé území hl. m. Prahy :
 

O      5 - u stavebních pozemků   

O      5 - u obytných domů, u ostatních staveb tvořících příslušenství k obytným domům, u bytů a u ostatních samostatných nebytových prostorů  

O      1,5 - u staveb pro individuální rekreaci a rodinných domů využívaných pro individuální rekreaci, u staveb, které plní doplňkovou funkci k těmto stavbám, u garáží vystavěných odděleně od obytných domů, u samostatných nebytových prostorů užívaných jako garáže, u staveb pro podnikatelskou činnost a u samostatných nebytových prostorů užívaných pro podnikatelskou činnost. 

 

Místní koeficient dle § 12 zákona 338/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů, hl. m. Praha nestanovilo. 


Odpověď…

Můžete mi prosím sdělit výši mistního koeficientu pro výpočet daně z nemovitosti (jak podle paragrafu 12 zákona, tak i podle paragrafu 11, pokud se liší od sazby pro Prahu)

Výši koeficientupro výpočet sazby daně z nemovitostí v hl. m. Praze upravuje obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy č. 16/2001 Sb. hl. m. Prahy.

 
Dle této vyhlášky činí koeficient  pro celé území hl. m. Prahy :
 

O      5 - u stavebních pozemků   

O      5 - u obytných domů, u ostatních staveb tvořících příslušenství k obytným domům, u bytů a u ostatních samostatných nebytových prostorů  

O      1,5 - u staveb pro individuální rekreaci a rodinných domů využívaných pro individuální rekreaci, u staveb, které plní doplňkovou funkci k těmto stavbám, u garáží vystavěných odděleně od obytných domů, u samostatných nebytových prostorů užívaných jako garáže, u staveb pro podnikatelskou činnost a u samostatných nebytových prostorů užívaných pro podnikatelskou činnost. 

 

Místní koeficient dle § 12 zákona 338/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů, hl. m. Praha nestanovilo. 


Daň z nemovitosti

30.03.2009

Kde mohu zaplatit daň z nemovitosti, byt jsem koupila do osobního vlastnictví na Praze 3.

S platbou daně se obraťte na Finanční úřad pro Prahu 3, Drahobejlova 48, Praha 9, přímo proti výstupu ze stanice metra Českomoravská na trase B.

 

Úřední hodiny pokladny FÚ:

Pondělí a středa: 8,30 – 11,30     12,30 – 16,00

Úterý a čtvrtek:   8,30 – 11,30     12,30 – 15,00

Pátek: uzavřena

 

Odpověď…

Kde mohu zaplatit daň z nemovitosti, byt jsem koupila do osobního vlastnictví na Praze 3.

S platbou daně se obraťte na Finanční úřad pro Prahu 3, Drahobejlova 48, Praha 9, přímo proti výstupu ze stanice metra Českomoravská na trase B.

 

Úřední hodiny pokladny FÚ:

Pondělí a středa: 8,30 – 11,30     12,30 – 16,00

Úterý a čtvrtek:   8,30 – 11,30     12,30 – 15,00

Pátek: uzavřena