Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Na vašem soukromí nám záleží

My, Městská část Praha 3, IČO 00063517, používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. pro zlepšení kvality našich webových stránek a jejich obsahu. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu.

Přeskočit na hlavní obsah

Podané interpelace na 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 3 konaného dne 14. 12. 2021

přednesl člen ZMČ, občan

obsah

předáno komu

vyřízeno dne

L. Říhová

Ptám se tedy budoucí členky rady, jak se staví ke smlouvě mezi městskou částí Praha3 a druhou Scioškolou (?) Praha, základní školou s. r. o., a zda hodlá pokračovat v protěžování aktivit společnosti VVV Scio CZ(?) s. r. o. a jí zřizovaných škol v Praze 3. Tajemníka Úřadu MČ Praha 3 jsem dále dne 16. října 2020 žádala o poskytnutí korespondence týkající se prodloužení, ukončeni či uzavření nájemního vztahu s MČ Praha 3 vedené členy rady MČ nebo zaměstnanci Úřadu MČ Praha 3 s dotčenými školami a rovněž korespondence s advokátní kanceláří, s níž dosavadní místostarosta podle svého tvrzení konzultoval výše uvedené podmínky a postup při jejich uvádění do praxe. Zajímalo by mě tedy, zda se budoucí členka rady v případě svého zvolení zasadí o nápravu popsaného porušování ustanovení § 51, odst. 2) a § 87, odst. 3) zákona č. 131/2000Sb. o hl. m. Praze, které upravují právo zastupitele na informace.Chtěla bych vyzvat budoucí členku rady také k tomu, aby se blíže vyjádřila k záměrům týkajícím se bývalé školy na Havlíčkově nám. 10. Ráda bych ji požádala, aby občanům Prahy3 vysvětlila, zda a proč bude podporovat nákladné znovu založení školy v místě, kde jsou v blízkém okolí do několika set metrů další čtyři školy a jak bude řešit uhrazení provozu nové školy, jestliže se nepodaří naplnit její kapacitu, či zda již nyní počítá s pronájmem části nebo celé budovy některé škole se soukromým zřizovatelem. Na podnět dosavadního místostarosty MČ Praha 3 najala americkou společnost Chaping (?) s cílem nejprve pilotně, posléze plošněji nabídnout žákům základních škol zřizovaných MČ Praha 3 konverzaci v anglickém jazyce s rodilým mluvčím, a to formou videokonferencí. Uvítala bych, kdyby budoucí členka rady přiblížila, zda zamýšlí se společnosti Chaping pokračovat, v jakém rozsahu a zda v takovém případě dohlédne na to, aby nejprve došlo k regulérnímu výběrovému řízení. Děkuji.

M. Brychtová

13. 1. 2022

J. Belecová

Chtěla bych se zeptat nově zvolené místostarostky, která má na starosti zahraniční vztahy, co je s programem DOFE (?), který tady s velkou pompou zavedla paní Štréblová? Ráda bych věděla v číslech, kolik peněz bylo uděleno, jaký byl o to zájem, které základní školy se připojily a aktivně participují. Dále by mě zajímala odpověď na můj dotaz, který mi kol. Brychtová nezodpověděla, a to je na rozpočet zahraničních vztahů 130 tisíc. Jaký má plán, jakým způsobem bude finance utrácet v odvětví zahraničních vztahů, co s nimi bude dělat, jestliže případně zbudou, zda to převede na odbor kultury, který je podle mého názoru podfinancován? 

M. Brychtová

13. 1. 2022

Výpis všech článků

Další 2021

Bez obrázku

Podané interpelace na 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 3 konaného dne 16. 2. 2021

16. 03. 2021
Bez obrázku

Podané interpelace na 17. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 3 konaného dne 27. a 29. 4. 2021

26. 05. 2021
Bez obrázku

Podané interpelace na 18. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 3 konaného dne 22. 6. 2021

21. 07. 2021
Login