adresa: Jilmová ul., Židovské Pece, Praha 3, tel.: 222 592 183

59743_15224_DDH_Jilmova01_panorama2

V blízkosti areálu parku Židovské pece mezi ulicemi Malešická a Jilmová se nachází Dětské dopravní hřiště, které provozuje příspěvková organizace Sportovní a rekreační areály Praha 3 (SARAP3).

Jde o unikátní prostor, kde si mohou děti prakticky vyzkoušet dodržování pravidel bezpečnosti silničního provozu. Hřiště je vybaveno světelnou křižovatkou s aplikací pro chodce i vozidla, simulací železničního přejezdu, křižovatkou ve tvaru kruhového objezdu a mnoha dalšími dopravními značkami upravujícími pohyb vozidel po vozovkách.

Dětské dopravní hřiště je od dubna do října otevřeno pro veřejnost, a to vždy od 14.00 hod. Bližší informace o otevírací době najdete ZDE.

V průběhu školního roku, v dopoledních hodinách, je hřiště k dispozici pro výuku dopravní výchovy žáků základních a mateřských škol Prahy 3.

Dopravní hřiště je pro děti od 4 do 15 let (od 4 do 10 let pouze v doprovodu dospělé osoby). Děti mohou jezdit na vlastním cyklo-vybavení, ale na hřišti je možno si i zapůjčit kola, koloběžky, odrážedla, ochranné přilby a šlapací autíčka.

Do celého areálu dopravního hřiště je  z důvodu bezpečnosti  jezdících dětí vstup psům zakázán.

Doprava na hřiště: Tramvají č. 1, 9 do stanice Vozovna Žižkov a ulicí Na Vápence přímo na dopravní hřiště nebo tramvají č. 10, 16 a 26 do stanice Nákladové nádraží a přes Basilejské náměstí, nebo autobusem č. 133 do stanice Basilejské náměstí a dále ul. Malešickou na dopravní hřiště. (GPS: 50°5'16.173"N, 14°28'27.410"E)

PŘI DEŠTI A PO NĚM JE HŘIŠTĚ Z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ UZAVŘENO (MOKRÁ VOZOVKA)

Další podrobné a aktuální informace najdete ZDE