Milešovská 846/1, Praha 3 (roh náměstí Jiřího z Poděbrad a Milešovské ulice). tel.: +420 222 116 800

      logio_IC_2019_orez      galerie toyen - logo


infocentrum@praha3.cz      Staňte se našimi fanoušky na FB a nic Vám neunikne: FB button


www.galerietoyen.cz            Staňte se našimi fanoušky na FB a nic Vám neunikne: FB button

Otevírací doba pro veřejnost je pondělí a středa 9–19 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 916 hodin.

zelená linka ICNa bezplatnou infolinku lze telefonovat v pracovní dny 9–16 hodin.

 

 


 

Program Informačního centra Praha 3 na říjen

GT_říjen_20193. – 31. 10. 2019 Galerie Toyen si Vás v termínu od 2. 10. 2019 do 31.10. 2019 dovoluje pozvat na výstavu bust Toyen – Sochařské portréty v galerii Toyen, Milešovská 846/1, 130 00 Praha 3. Vstup ZDARMA.

GT_říjen2_2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. – 31. 10. 2019 Galerie Toyen si Vás v termínu od 3. 10. 2019 do 31. 10. 2019 dovoluje pozvat na výstavu Libora Beránka – Solaris. Galerie Toyen, Milešovská 846/1, 130 00 Praha 3. Vstup ZDARMA.

Oslavte s námi 5. výročí od otevření Infocentra!

3., 10., 17., 24. a 31. října od 10 do 14 hodin

 • Ombudsman pro seniory

 • poskytuje seniorům Prahy 3 poradenství v oblasti bydlení, důchodů, sociálních a zdravotnických služeb,  volnočasových aktivit, zajišťuje bezplatné právní poradenství, doprovod při úředních jednáních a pomoc v tíživých životních situacích.

14. října od 17.00 hodin

 • Na kus řeči se starostou

 • přijďte si popovídat se starostou Jiřím Ptáčkem

15. října od 10.00 hodin

 • Vlastivědná vycházka* CETIN

 • sraz před budovou – Olšanská 6, Praha 3

16. října od 17.00 hodin

 • Cestovatelská přednáška* – Tomáše Kubeše. Africká mozaika.

21. října od 15.00 hodin

 • Komunikace v rodině aneb jak se domluvit.

 • Praktické řešení konfliktních situací s trpělivostí a nadhledem. Přednáška je pořádána v rámci projektu městské části Praha 3 „Trojka pro rodiny“.

22. října  od 10.00 hodin

 • Žižkovské kočárkování

 • významné osobnosti a jejich bydliště na Praze 3, okruh kolem Flóry, sraz v 10 hod. na adrese Baranova 4

23. října od 17.00 hodin

 • Vlastivědná vycházka* CETIN

 • sraz před budovou – Olšanská 6, Praha 3

23. října od 18.00 hodin

 • Žižkovské rozhovory * s Martinem Tomášem Severou.

 • Vzácnými hosty budou autoři nové publikace o Praze 3, bratři Čvančarovi. Po skončení pořadu proběhne křest knihy.

30. října od 15.00 hodin

 • Bezpečnost v seniorském věku

 • Přednáška je pořádána v rámci projektu městské části Praha 3 „Trojka pro seniory“.

Na programy označené hvězdičkou * je třeba si vyzvednout volné vstupenky z důvodu omezené kapacity, jedná se o filmové projekce a vlastivědné vycházky a vybrané přednášky. Vstupenky budou k dispozici na recepci Informačního centra Praha 3, vždy od prvního pracovního dne v daném měsíci, od devíti hodin. Děkujeme za pochopení.
VSTUP ZDARMA


Informační centrum Praha 3 otevřelo počátkem února 2017 novou Galerii Toyen. Každý měsíc zde prezentuje dílo jednoho významného výtvarníka, který má vztah k Praze 3.

V Galerii Toyen jste již mohli vidět výstavy akademických umělců Oldřicha Kulhánka, Jarmily Kalašové, Dimitrije Kadrnožky, Jiřího Šuhájka, Josefa Achrera či Jana Tichého.

V Informačním centru Praha 3 jsme pro Vás ve spolupráci s Archivem výtvarného umění otevřeli MINI KNIHOVNU VÝTVARNÉHO UMĚNÍ A VÝZNAMNÝCH OSOBNOSTÍ. Návštěvníci Infocentra mohou využít knihovnu, poseděl, prolistovat a přečíst zajímavé knihy.

Od září připravujeme opět bohatý doprovodný program, včetně pokračování oblíbeného cyklu vlastivědných procházek po Žižkově, kinoprojekcí, cestovatelských přednášek, a těšit se můžete na cyklus moderovaných rozhovorů s významnými osobnostmi Prahy 3.

Každý čtvrtek od 10 do 14 hodin je k dispozici Ombudsman pro seniory, který poskytuje seniorům Prahy 3 poradenství v oblasti bydlení, důchodů, sociálních a zdravotnických služeb, volnočasových aktivit, zajišťuje bezplatné právní poradenství, doprovod při úředních jednáních a pomoc v tíživých životních situacích.

PROJEKTY PRO ZŠ NA ROK 2018/2019

 1. Vlastivědné procházky po Praze 3
  Ve spolupráci s kunsthistoričkou Vlaďkou Holzapfelovou nabízíme školákům vlastivědnou procházku po významných místech Prahy 3.
  Trasa 1 – procházka po Parukářce, odkud jsou všechny památky jako na dlani, pohovořilo by se o památkách, které jsou viditelné z vrchu sv. Kříže. Poté by se děti přesunuly přes Prokopovu ulici a došly by na radnici Prahy 3, kde by byla zajištěna prohlídka.
  Trasa 2 by vedla od Informačního centra, odkud bychom se přemístili do kostela NSP a dále k Žižkovské věži, k radnici, kde by byla zajištěna prohlídka.
 2. Post Bellum – Paměť národa – Čtyřhodinový komponovaný program pro 8. a 9. třídu – k hodinám dějepisu. Jedná se o zážitkový workshop „Den, kdy se mlčelo“ – workshop otevírá téma proměny české vesnice během kolektivizace. Cílem je seznámit děti líbivou interaktivní formou s historickými reáliemi a lidskoprávní tématikou, výchovou k toleranci a porozumění, rozvojem argumentačních a komunikačních dovedností, rozvíjet kritické myšlení, prevenci šikany, workshopy přispívají ke zlepšení klimatu ve třídách.
 3. Loutkové divadlo pro MŠ (loutkoherci z divadla v Remediu hrají pro děti z Mateřských škol na P3)

Podrobné kontakty naleznete zde.

Na programy označené hvězdičkou * je třeba si vyzvednout volné vstupenky z důvodu omezené kapacity, jedná se o filmové projekce a vlastivědné vycházky a vybrané přednášky. Vstupenky budou k dispozici na recepci Informačního centra Praha 3, vždy od prvního pracovního dne v daném měsíci, od devíti hodin. Děkujeme za pochopení.

Ikaros v Toyen

V Galerii Toyen po prázdninách představuje svoji nejnovější tvorbu nepřehlédnutelná osobnost současné české malby Lucie Jindrák Skřivánková. V jejích obrazech se výrazně projevuje vertikálnost, která ve svém pohybu symbolicky předznamenává pád – proto zvolila pro svou expozici metaforický název IKAROS, inspirovaný řeckou mytologií.

Ve své tvorbě se snaží uvádět v soulad zdánlivě nesourodé prvky a poukazuje na sílu jejich výrazu a vztahu měnícího se dynamickou _DSC4212001regenerací. To se projevuje i v aktuálně vystavovaném cyklu velkoformátových maleb z roku 2019, realizovaných prapůvodně pro interiéry i exteriéry inovativní technikou akrylové pasty. Na rozdíl od nedávné minulosti, kdy se zaměřovala tematicky na architekturu, nyní tvoří její tematickou linku spíše krajina tvořená sedimenty, ale vidíme tu i nebe, či pěstěnou přírodu, v níž hledá ideál krásy a harmonie.

_DSC4191001To se projevuje v barevnosti jejich obrazů, na kterých lehkost světlých pastelových barev svěže kontrastuje s robustností a hmotností malby. Kontrast barev se blíží téměř expresionistickému pojetí barevnosti, jaký známe z historie v podání kupříkladu Henriho Matisse.

Skřivánková v barevnosti svých obrazů důsledně ctí základní pravidla teorie barev, přisuzuje jim však symbolický význam a funkci. Celkový dojem výtvarného díla podporuje abstraktní geometrií a akcentem na dynamický kontrast umocněný plasticitou komplementárních barevných prvků obrazu._DSC4206001

Susanna Wagner Horvatovičová, kurátorka výstavy Lu Jindrák Skřivánkové, v prologu uvedla: "Výstava Ikaros představuje skok do prázdna z obrovské výšky směrem dolů k zemi, stejně jako se vznášel Bájný Ikaros a zároveň padal do moře ve slunečném dni. Podle řeckého mýtu Ikarův pád z nebe byl jak smrtelný, tak osvětlující, byl symbolem lidské touhy po svobodě. Interpretace maleb Skřivánkové zůstává otevřená a pocity barevného vnímání se míchají s pocitem volného prostoru." 

A pocity doprovázející uměleckou  tvorbu, pocity motivující proces akční malby, pocity interakce s  výtvarným dílem můžete zažít s Lu Jindrák Skřivánkovou i vy. V sobotu 14. září proběhne Action painting v Galerii Toyen, na který vás autorka srdečně zve.

Text: Jan Dvořák, foto: Radko Šťastný, Pavel Šmída


Lucie Jindrák Skřivánková (Lu Jindrák Skřivánková) 

LJSNarodila se v roce 1982 ve Vítkově, okres Opava, absolvovala Akademii výtvarných umění v ateliéru Michaela Rittsteina. Při studiích začala v rámci studijních stáží cestovat do zahraničí. Tematicky se zabývá architekturou – maluje interiéry či exteriéry budov, které rozbíjí díky své specifické práci s perspektivou. Od roku 2005 samostatně vystavuje nejen v Evropě ale také v Jižní Americe. K jejím velkým výstavním projektům patří výstava v hlavním městě Brazílie, v tamější sedmé nejnavštěvovanější stavbě.

 

 

 

Fotogalerie