Milešovská 846/1, Praha 3 (roh náměstí Jiřího z Poděbrad a Milešovské ulice). tel.: +420 222 116 800

      logio_IC_2019_orez      galerie toyen - logo


infocentrum@praha3.cz      Staňte se našimi fanoušky na FB a nic Vám neunikne: FB button


www.galerietoyen.cz            Staňte se našimi fanoušky na FB a nic Vám neunikne: FB button

Otevírací doba pro veřejnost je pondělí a středa 9–19 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 916 hodin.

zelená linka ICNa bezplatnou infolinku lze telefonovat v pracovní dny 9–16 hodin.


Program Informačního centra Praha 3 na květen

GT_květen_bannet-500x640

3. 5. 2019 – 30. 5. 2019 Galerie Toyen si Vás dovoluje pozvat na výstavu Jitky Lustyk – J.L v barvách. Galerie Toyen, Milešovská 846/1, 130 00 Praha 3. Vstup ZDARMA

.

Na programy označené hvězdičkou * je třeba si vyzvednout volné vstupenky z důvodu omezené kapacity, jedná se o filmové projekce a vlastivědné vycházky a vybrané přednášky. Vstupenky budou k dispozici na recepci Informačního centra Praha 3, vždy od prvního pracovního dne v daném měsíci, od devíti hodin. Děkujeme za pochopení. Změna programu vyhrazena. VSTUP ZDARMA

2., 9., 16., 23. a 30. května  od 10 do 14 hodin      |    Ombudsman pro seniory

poskytuje seniorům Prahy 3 poradenství v oblasti bydlení, důchodů, sociálních a zdravotnických služeb, volnočasových aktivit, zajišťuje bezplatné právní poradenství, doprovod při úředních jednáních a pomoc v tíživých životních situacích.

14. května    od 10.00 hodin    |    Vlastivědná vycházka*

významné osobnosti a jejich bydliště na Praze 3 – horní Žižkov (sraz na adrese Baranova 4)

15. května    od 17.00 hodin    |    Komentovaná prohlídka výstavy

                                                      v galerii Toyen za účasti malířky Jitky Lustyk

18. května      od 9.30 hodin    |    Komentovaná prohlídka kostela Nejsvětějšího Srdce Páně*

18. května    od 11.00 hodin    |    Vlastivědná vycházka skautů s Eduardem Markem*    

Trasa povede od „rodného domu“ Eduarda Marka (dnes už zbořeného, v místě hotelu Olšanka) kolem žižkovských schodů a památníku Jaroslava Seiferta k žižkovské reálce. Na těchto místech Eduard Marek zavzpomíná na to, co se k těmto místům v jeho životě váže.

18. května    od 15.00 hodin    |    Komentovaná prohlídka kostela Nejsvětějšího Srdce Páně*

v angličtině

18. května    od 16.30 hodin    |    Komentovaná prohlídka kostela Nejsvětějšího Srdce Páně*

20. května    od 17.00 hodin    |    Cestovatelská přednáška Marka Kremera – MAROKO*

21. května    od 10.00 hodin    |    Vlastivědná vycházka*

významné osobnosti a jejich bydliště na Praze 3 – dolní Žižkov – (sraz na rohu ulic Krásova a Kubelíkova)

22. května    od 15.00 hodin    |    Aktivity s dítětem na mateřské dovolené

péče o děti na rodičovské dovolené dává sama o sobě řád a každodenní režim. Ale co dělat mezi jídlem, spaním a koupáním? Přednáška Vám prozradí, jak malé děti zabavit, co potřebují a jak utrhnout pár minut také pro sebe. Přednášku povede Mgr. Kateřina Neubauerová, sociální pedagog a terapeut. Přednáška je pořádána v rámci projektu městské části Praha 3 „Trojka pro rodiny“.

25. května    10.00–15.00 hodin    |    MĚSTSKÁ HRA

registrace ke hře proběhne od 10 do 11 hodin v Infocentru. Čekají na Vás dva druhy okruhů – procházka po Praze 3, na které potkáte řadu historických postav, které jsou s naší čtvrtí spjaté. Můžete se těšit na hry, soutěže, kvízy. Přijďte se pobavit a zasoutěžit si.

27. května    od 18.00 hodin    |    Žižkovské rozhovory s Martinem Severou*

dovolujeme si Vás pozvat na dalšíz cyklu komponovaných večerů moderovaný panem Martinem Severou. Přivítáme vzácného hosta Uršulu Klukovou.

29. května    od 17.00 hodin    |    Cestovatelská přednáška Tomáše Kubeše – Tuva*

Tuvinská republika je republika Ruské federace ležící na jižní Sibiři. Žije zde 307 930 obyvatel na rozloze 170 500 km². Hlavním městem je Kyzyl. Je začleněna do Sibiřského federálního okruhu.


Informační centrum Praha 3 otevřelo počátkem února 2017 novou Galerii Toyen. Každý měsíc zde prezentuje dílo jednoho významného výtvarníka, který má vztah k Praze 3.

V Galerii Toyen jste již mohli vidět výstavy akademických umělců Oldřicha Kulhánka, Jarmily Kalašové, Dimitrije Kadrnožky, Jiřího Šuhájka, Josefa Achrera či Jana Tichého.

V Informačním centru Praha 3 jsme pro Vás ve spolupráci s Archivem výtvarného umění otevřeli MINI KNIHOVNU VÝTVARNÉHO UMĚNÍ A VÝZNAMNÝCH OSOBNOSTÍ. Návštěvníci Infocentra mohou využít knihovnu, poseděl, prolistovat a přečíst zajímavé knihy.

Od září připravujeme opět bohatý doprovodný program, včetně pokračování oblíbeného cyklu vlastivědných procházek po Žižkově, kinoprojekcí, cestovatelských přednášek, a těšit se můžete na cyklus moderovaných rozhovorů s významnými osobnostmi Prahy 3.

Každý čtvrtek od 10 do 14 hodin je k dispozici Ombudsman pro seniory, který poskytuje seniorům Prahy 3 poradenství v oblasti bydlení, důchodů, sociálních a zdravotnických služeb, volnočasových aktivit, zajišťuje bezplatné právní poradenství, doprovod při úředních jednáních a pomoc v tíživých životních situacích.

PROJEKTY PRO ZŠ NA ROK 2018/2019

  1. Vlastivědné procházky po Praze 3
    Ve spolupráci s kunsthistoričkou Vlaďkou Holzapfelovou nabízíme školákům vlastivědnou procházku po významných místech Prahy 3.
    Trasa 1 – procházka po Parukářce, odkud jsou všechny památky jako na dlani, pohovořilo by se o památkách, které jsou viditelné z vrchu sv. Kříže. Poté by se děti přesunuly přes Prokopovu ulici a došly by na radnici Prahy 3, kde by byla zajištěna prohlídka.
    Trasa 2 by vedla od Informačního centra, odkud bychom se přemístili do kostela NSP a dále k Žižkovské věži, k radnici, kde by byla zajištěna prohlídka.
  2. Post Bellum – Paměť národa – Čtyřhodinový komponovaný program pro 8. a 9. třídu – k hodinám dějepisu. Jedná se o zážitkový workshop „Den, kdy se mlčelo“ – workshop otevírá téma proměny české vesnice během kolektivizace. Cílem je seznámit děti líbivou interaktivní formou s historickými reáliemi a lidskoprávní tématikou, výchovou k toleranci a porozumění, rozvojem argumentačních a komunikačních dovedností, rozvíjet kritické myšlení, prevenci šikany, workshopy přispívají ke zlepšení klimatu ve třídách.
  3. Loutkové divadlo pro MŠ (loutkoherci z divadla v Remediu hrají pro děti z Mateřských škol na P3)

Podrobné kontakty naleznete zde.