Ulice Jana Želivského bude od soboty uzavřena — hlavní město narychlo snižuje hlukovou zátěž

Teprve tento týden oznámili zástupci hlavního města Prahy, že od soboty 15. srpna bude uzavřena ulice Jana Želivského ve směru na Ohradu kvůli výměně povrchu vozovky. Akce byla iniciována na poslední chvíli, kvůli pokutě, kterou hlavní město dostalo od Hygienické stanice za odkládání snížení hluku na Želivského ulici. TSK předpokládá díky položení tzv. tichého asfaltu snížení hlučnosti o 3 – 5 dB.

Výměna povrchu bude probíhat po etapách. Během I. etapy od 15. do 19. 8. bude úplně uzavřen úsek od Basilejského náměstí směrem na Ohradu. Objíždět se bude ulicemi Malešická, Ambrožova, Jeseniova a Na Vápence. Na křižovatce Koněvova – Na Vápence bude upravena světelná signalizace pro plynulejší odbočení na Koněvovu.

Jana Želivského - mapka objížďky 08/2020

 

Ve II. etapě od 20. do 30. 8. bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu ulice Želivského.

Uzavírka Želivského je o to víc nepříjemná, že je tudy vedena objízdná trasa pro rekonstrukci Koněvovy ulice (v úseku Prokopova – Rokycanova). Dají se tak očekávat velké dopravní komplikace. Podle tvrzení zástupců hlavního města však není možné tuto akci dál odkládat a je nejvhodnější ji realizovat nyní ještě během prázdnin. Tichý asfalt z technologických důvodů nelze pokládat v zimě a odklad na příští rok pro hlavní město znamená hrozbu dalších pokut od hygieny.


mobilni rozhlas-logo-transparent2Dostávejte aktuální informace z radnice na váš e-mail či mobil — přihlaste se k odběru zpráv zdarma na Mobilní rozhlas

⟶ http://praha3.mobilnirozhlas.cz/registrace