Zástupce starostky navštívil letní tábor pro děti z klubů Beztíže a Husita

Jak se dětem na táboře asi líbí, zjišťovali přímo v Nuzici u Bechyně zástupce starostky Praha 3 David Gregor a Vladimír Beran, vedoucí odboru sociálních věcí. Právě v Nuzici si léto užívá 24 dětí z nízkoprahových klubů z Prahy 3, na jejichž týden

Letní tábor Pohoda zarámovaný do lesů v těsném sousedství řeky Lužnice je adekvátním prostředím, kde se například v podobě nejrůznějších her může spoluvytvářet osobnostní vývoj dětí ve věku od 11 do 16 let. Těm se věnuje devět sociálních pracovníků v čele s Davidem Odstrčilem, hlavním vedoucím tábora.

Zmíněný pobytový tábor organizuje nízkoprahový klub Beztíže a NPK Husita spolu s Kluby pro Žižkov. David Odstrčil seznámil zástupce radnice Davida Gregora a Vladimíra Berana nejen s tamním prostředím, ale i s táborovým denním programem. Podle hlavního vedoucího děti bydlí v chatkách po čtyřech a program se koncipoval již v únoru letošního roku. Jak hlavní vedoucí poznamenal, věk táborníků má totiž svůj účel. Aspoň prý nehrozí nebezpečí bojkotu od starších jedinců, kteří na dětské hry už nemají ani pomyšlení a program by tak narušovali.

Zástupce starostky David Gregor a vedoucí odboru sociálních Vladimír Beran se tak na vlastní oči mohli přesvědčit, že i malí školáci mají v táborových podmínkách smysl pro pořádek. V chatkách jednoduše vládla čistota. Na první pohled u dětí převládala pohoda, což projevovaly ve společné debatě u táborového ohně. Zda se na dobré náladě podepisuje i místní strava bylo zbytečné zjišťovat. Výraz spokojenosti totiž vyzařoval u malých strávníků právě v táborové jídelně. Kemp Pohoda tak plně dostál svému názvu.