O zásadách bezpečného chování si povídali senioři na radnici Prahy 3

Co všechno jsou schopní pachatelé vymyslet kvůli tomu, aby se dostali k seniorům do bytu a tam je okradli, a další otázky týkající se tématu bezpečnosti starších lidí, byly náplní přednášky, kterou pro starší spoluobčany na žižkovské radnici uspořádal Odbor sociálních věcí ÚMČ Praha 3 ve spolupráci s Policií ČR.

 

O zásadách bezpečného chování, předcházení nebezpečným situacím a ochraně před podvodným jednáním si v úterý 13. listopadu povídali senioři s pracovníky odboru prevence kriminality Policie České republiky.

„Pachatelé nejčastěji sázejí na nabídky různých služeb, například opravy vypínačů nebo kontroly spotřebičů. Časté jsou také historky o vrácení přeplatků, nabídce různých slev či vyplacení výher. Velmi často se pachatel vydává za příbuzného, například vnuka a po telefonu žádají o půjčku v nouzi či k výhodné koupi, přičemž peníze vyzvedává prostředník,“ uvedl napr. Jiří Havel, preventista z preventivně informačního oddělení Krajského ředitelství Policie ČR hlavního města Prahy, příklady triků, které používají zloději a podvodnícipři své trestné činnosti páchané na seniorech.

Další přednáška na téma bezpečného chování seniorů se uskuteční v prvním čtvrtletí příštího roku.