Cesta vesmírem na táboře pro děti z Prahy 3

Letní tábor zejména pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí pořádaný nízkoprahovými kluby Husita a Beztíže ve spolupráci s městskou částí Praha 3 se tentokrát konal v Máchově kraji u Bělé pod Bezdězem.

Tématem letos již čtvrtého společného letního tábora KLUBY PRO ŽIŽKOV! bylo cestování vesmírem a záchranná mise planety Země. Každý den se děti v rolích vesmírných cestovatelů postupně seznamovaly s jednotlivými živly, bez nichž se život neobejde.

Program tábora je přesně promyšlený, každý den má vlastní téma. Děti plní jednotlivé úkoly a učí se nejrůznějším  dovednostem jako je například vzájemná komunikace a spolupráce, které jsou k zachování života a přežití nezbytné,“ přiblížil náplň tábora jeho hlavní vedoucí Tomáš Klumpar z klubu Beztíže. Velkou výhodou je, že vedoucími tábora jsou právě zkušení kontaktní pracovníci obou pořádajících klubů. „S dětmi se vzájemně dobře známe a máme k sobě důvěru, týdenní soužití na táboře nám umožňuje naše vztahy ještě upevnit a prohloubit,“ dodává Tomáš Klumpar.

Na vesmírnou misi do Bělé pod Bezdězem přicestovalo 26 dětí ze Žižkova. Tábor, který je určen pro děti a mládež ve věku od 10 do 18 let, je financován z dotace hlavního města Prahy v oblasti prevence kriminality s finanční spoluúčastí městské části Praha 3.