„Občanské sdružení AQUALUNG”

Oblast působnosti

Kultura: divadlo

Cílová skupina

všichni

Právní postavení

spolek

Rok vzniku

2006

27045471

Adresa sídla

Hrabačovská 226, 190 12 Praha 9

Telefon

E-mail

 605 439 612

produkceaql@gmail.com

Předmět činnosti

Divadelní soubor

Naše divadelní továrna na sny hraje svému nekonvenčnímu publiku již od roku 2006. Po přejmenování původního Divadla NABLÍZKO a několika stěhováních jsme v roce 2011 zakotvili v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, kde hrajeme vždy od září do poloviny května. A nezahálíme ani v létě v době divadelních prázdnin – to nás najdete na prknech Divadelní lodi Tajemství Divadla bratří Formanů.

Cílová skupina

10 – 99

www stránky

www.divadloaqualung.cz


Projekty dotované v r. 2017:

Název projektu:

Celoroční činnost Divadla AQUALUNG v Žižkovském divadle Járy Cimrmana

Účel programu:

Profesionální umění

Dotační program:

Program pro oblast kultury

Celkové náklady:

1 936 000 Kč

Přidělená dotace:

   180 000 Kč

Účel, obsah a cíl projektu:

Divadlo AQUALUNG působí na pražské divadelní scéně od podzimu 2006, kdy navázalo na činnost Divadla NABLÍZKO. Je volným divadelním uskupením profesionálních umělců bez vlastní stálé scény. Na jaře 2011 navázalo spolupráci s Žižkovským divadlem Járy Cimrmana, kde se zabydlelo jako stálý host žižkovské scény a kde momentálně finišuje svou šestou sezónu 2015/2016. Měsíčně odehraje přibližně čtyři reprízy z celkových deseti inscenací, které jsou na repertoáru divadla. V roce 2017 Divadlo AQUALUNG chystá další českou autorskou premiéru. Oslovilo spisovatele Petra Hetešu, jednoho z prvních autorů české kyberpunkové literatury,který pro divadlo AQUALUNG napsal hru Galaxy terminál. Ve formátu šestiminutových dílů by na hru měl navázat seriál, který bude k vidění na internetu a při reprízách Galaxy terminálu v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Cílem činnosti Divadla AQUALUNG je nabízet divákům možnost netradičního kulturního zážitku – v konkrétní podobě, nekonvenčního divadelního představení s profesionálním hudebním doprovodem, který je součástí většiny inscenací divadla. Dále propracovanou scénografií s vysokou uměleckou hodnotou, specifickým zpracováním v duchu estetiky steam punku a především s myšlenkově bohatými tématy plnými humoru a nadhledu, aby si dnešní divák odpočinul a pobavil se. Naším cílem je, aby divák odcházel z představení s pocitem smysluplně stráveného volného času, který se rozhodl věnovat kultuře a estetickému prožitku. Naším hlavním přínosem je neustálé rozšiřování nabídky kulturních zážitků v souvislosti s ucelenou dramaturgickou linií. Jsme divadlo se specifickou poetikou a humorem, kam se chodí bavit nejen diváci, ale i herci, pro které není AQUALUNG hlavním angažmá, je spíše divadlem pro radost a na jejich práci je to vidět.


Projekty dotované v r. 2016:

 

Název projektu:

Divadlo Aqualung v Žižkovském divadle Járy Cimrmana
v roce 2016

Účel programu:

Profesionální umění

Oblast dotačního záměru:

Oblast kultury

Celkové náklady:

2 062 500 Kč

Přidělená dotace:

   196 000 Kč

Účel, obsah a cíl projektu:

Divadlo Aqualung na jaře 2011 navázalo spolupráci s Žižkovským divadlem Járy Cimrmana, kde se zabydlelo jako jeden ze stálých souborů žižkovské scény a kde momentálně končí svou čtvrtou sezónu 2014/2015. Během "klasické" divadelní sezóny hraje v Žižkovském divadle Járy Cimrmana (přibližně 5-6 představení měsíčně celkem z 9 uváděných inscenací, včetně odpoledních představení pro Klub mladého diváka). Za prvních tři měsíce této sezóny navštívilo přibližně 1015 návštěvníků během 11 odehraných představení, což činí průměrnou návštěvnost kolem 50%.

Cílem činnosti Divadla AQUALUNG je nabízet divákům možnost netradičního divadelního zážitku, živým hudebním doprovodem, jenž je součástí většiny našich inscenací, a především specifickým zpracováním
v duchu Steampunku, který koresponduje s jasně danou dramaturgií a ideou Divadla AQUALUNG. Naším hlavním přínosem je neustálé rozšiřování nabídky kulturních zážitků v souvislosti s ucelenou dramaturgickou linií. V rámci naší činnosti poskytujeme příležitosti mladým umělcům – hercům, hudebníkům, scénografům a dalším. Naše hry jsou určené pro celé rodiny a jsme rádi, když vidíme, že opravdu celé rodiny na naše představení chodí. Každou sezónu obohatíme náš repertoár o novou hru, letos by měla mít premiéru opera, kterou tímto chceme přiblížit hlavně mladým divákům.

Vztah projektu k městské části Praha 3:

Již čtvrtou sezónu jsme součástí Žižkovského divadla Járy Cimrmana, obohacujeme tak kulturní život na Praze 3, kde se rádi podílíme i na akcích pořádaných městskou částí, jako např. loňské kulturní pásmo, pořádané Městskou částí Praha 3 v rámci kampaně za vybudování pomníku Jaroslava Seiferta.  Musíme zmínit letošní Noc divadel, kde se Divadlo Aqualung sešlo na jednom jevišti s Žižkovským Divadlem Járy Cimrmana a společně s velkým úspěchem předvedli plnému divadlu kompilaci fragmentů hry České nebe a našeho Pana Husa.  Také se chceme nadále aktivně podílet na společných aktivitách s Žižkovským divadlem Járy Cimrmana – Plesu Žižkovského divadla, Předvánočním hemžení atd.

Dosavadní činnost žadatele:

Divadlo AQUALUNG působí na pražské divadelní scéně od podzimu 2006, kdy navázalo na činnost Divadla NABLÍZKO. Je volným divadelním uskupením profesionálních umělců bez vlastní stálé scény. Domovskou scénou mu od začátku jeho činnosti byla divadelní loď Tajemství Divadla bratří Formanů. Pravidelně působilo také v Divadle v Řeznické a v Dejvickém divadle. Na jaře 2011 navázalo spolupráci s Žižkovským divadlem Járy Cimrmana, kde se zabydlelo jako jeden ze stálých souborů žižkovské scény a kde momentálně končí svou čtvrtou sezónu 2014/2015. Divadlo AQUALUNG původně začínalo s letním sezónním působením – od května do října. Oživení pražské divadelní scény na divadelní lodi v době, kdy ostatním divadlům začínají prázdniny nebo se z nich teprve zvolna probouzejí, bylo vždy divácky atraktivní a žádané. Díky spolupráci s Žižkovským divadlem Járy Cimrmana, kde začalo hostovat v roce 2011, začalo hrát i během standardní divadelní sezóny a v roce následujícím započalo své celoroční fungování, které si udržuje již čtvrtým rokem: během "klasické" divadelní sezóny hraje v Žižkovském divadle Járy Cimrmana (přibližně 5-6 představení měsíčně celkem z 9 uváděných inscenací, včetně odpoledních představení pro Klub mladého diváka).zpět na seznam