Zimní údržba chodníků je pro Prahu 3 prioritou

První sněhové vločky spolu s námrazou můžou způsobit problémy pro pěší v ulicích nebo v parcích. Pro městskou část Praha 3 je prioritou, jak řešit bezpečnost jejích obyvatel v zimním období.

ceta_snih_MG_3823

Za úklid chodníků je zodpovědný jeho majitel. Podle aktuální legislativy je chodník součástí stavby komunikace nebo samostatnou stavbou, která je součástí pozemku, na kterém stojí. Existují ovšem například přístupové chodníky k bytovým domům, které mohou být umístěny na pozemcích patřících vlastníkům domu. V takovém případě je jejich údržba povinností těchto vlastníků – společenství vlastníků jednotek nebo bytových družstev.

V případě městských chodníků je to hlavní město Praha, které je svěřilo Technické správě komunikací hl. m. Prahy (TSK). Ta uklízí na Trojce 259 000 metrů čtverečních plochy. Městská část Praha 3 z vlastního rozpočtu udržuje chodníky o rozloze 83 888 metrů čtverečních včetně hlavních tahů, prostranství před školami, institucemi nebo zdravotnickými a sociálními zařízeními. Chodníky jsou udržované minimálně alespoň po jedné straně tak, aby byla zajištěna dostupnost na důležitá místa Prahy 3.

Jakékoli podněty k zimní údržbě chodníků se obracejte na zástupce TSK pro Prahu 3 Jana Obrusníka z Oblastní správy Centrum TSK, tel.: 257 015 459, e-mail: Jan.Obrusnik@tsk-praha.cz , nebo Marcelu Kňourkovou, tel.: 222 116 370, e-mail: marcelakn@email.cz z Oddělení správy zeleně a komunikací MČ Praha 3, kteří Vaše podněty předají k vyřízení

ÚKLID CHODNÍKŮ ZAJIŠŤOVANÝ MĚSTSKOU ČÁSTÍ PRAHA 3 PRO ZIMNÍ OBDOBÍ 2017/2018

mapa zimní údržby 2018

  • zelené značení: úklid ze strany MČ v rámci úklidu zeleně
  • červené značení: úklid ze strany MČ v rámci chodníků
  • tmavé znázornění: neuklízí se

 

Galerie