Výdej parkovacích oprávnění od 5. května v provozu

Vláda dne 27. dubna zrušila březnové nařízení o zneplatnění parkovacích zón vydané na základě krizového opatření s platností od půlnoci 28. dubna. Dle nařízení primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba však hl. m. Praha obnoví účinnost zón placeného stání až od 11. května. Od 5. května je v provozu výdej parkovacích oprávnění v obou klienstkých centrech. Věnujte pozornost níže uvedeným infromacím o prodloužení platnosti karet.

Podle informací magistrátu bude z důvodu přerušení provozu zón placeného stání všem automaticky prodloužena platnost parkovacího oprávnění do doby ukončení nouzové stavu. Zároveň bude všem držitelům parkovacích oprávnění platných v době přerušení provozu zón také automaticky prodloužena platnost oprávnění o dobu, po kterou nemohlo být oprávnění z důvodu přerušení provozu zón využíváno.

Příklad 1: Platné parkovací oprávnění do 1. 4. 2020, počátek nouzového stavu/zneplatnění ZPS k 16. 3. 2020 = 17 dní nevyužitých dnů parkovacího oprávnění.

V případě, že konec nouzového stavu bude k 14. 4. 2020, po připočtení 17 dní bude parkovací oprávnění prodlouženo do 30. 4. 2020.

Počátek platnosti při prodloužení (kdy žádá držitel) parkovacího oprávnění bude automaticky posunut tak, aby navazoval na platnost stávajícího oprávnění (automaticky prodlouženého o dobu zneplatnění/zrušení Zón placeného stání).

Příklad 2: V příkladu 1 výše by bylo původně oprávnění prodlouženo k 2.4.2020. Počátek platnosti při prodloužení oprávnění však bude posunut k 1. 5. 2020.

 

 


mobilní rozhlas banner
Pokud chcete dostávat nejnovější informace z radnice, přihlaste se k odběru novinek zdarma prostřednictvím služby Mobilní rozhlas na https://muj.mobilnirozhlas.cz/register.
 

Galerie