Preventivní akce Evropský týden testování na HIV a žloutenky v Praze: 23. – 30. listopadu 2018

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") se připojuje k osvětové kampani „Evropský týden testování na HIV a HIV 2018žloutenky“, která v mnoha státech Evropy, včetně ČR, proběhne v období od pátku 23. do pátku 30. listopadu 2018. Bude tak předcházet 1. prosinci, kdy je připomínán „Světový den boje proti AIDS“. V uváděné době budou mít lidé možnost se nechat zdarma otestovat na HIV infekci způsobující onemocnění AIDS a dále na žloutenku B a C. Budou tak moci předejít eventuálnímu pozdnímu odhalení infekce.

Na území hl. m. Prahy se mohou zájemci nechat zdarma otestovat Hygienická stanicehned na 8 místech, a to právě již ve výše uváděném období, 23. - 30. listopadu. HSHMP tuto aktivitu velmi vítá,  proto se k této aktivitě připojuje, a zároveň vyzývá obyvatele hl. m. Prahy, kteří mají jakékoli pochybnosti, k aktivní účasti na této důležité preventivní akci. Zastřešující organizací kampaně na území ČR je Státní zdravotní ústav v Praze.

Evropský testovací týden nabízí ideální příležitost, jak odhalit počátky HIV logoinfekce. Čím dříve je infekce odhalena, tím účinněji odpovídá tělo pacienta na léčbu a předchází se nežádoucím komplikacím. Akce je určena široké veřejnosti. Nechat se otestovat může každý, kdo byl v minulosti vystaven riziku infekce HIV – zejména prostřednictvím nechráněného pohlavního styku nebo kontaktu s infikovanou krví při injekčním užívání drog. Testování by měli využít především lidé ze skupin ohroženějších HIV infekcí a žloutenkami, tedy muži mající sex s muži, osoby poskytující sexuální služby za úplatu a injekční uživatelé drog.
 

http://www.hygpraha.cz/dokumenty/preventivni-akce-evropsky-tyden-testovani-na-hiv-a-zloutenky-take-v-praze--23----30--listopadu-2018-3962_3962_161_1.html