Přijedem s obědem — rozvoz obědů seniorům do domácností

Městská část Praha 3 spolu se školní jídelnou ZŠ a MŠ Chelčického připravila v době nouzového stavu v České republice z důvodu epidemie koronaviru rozvoz obědů do domácností.

Služba je určená pro seniory ve věku nad 65 let a držitele průkazu osoby se zdravotním postižením (průkazy TP, ZTP a ZTP/P) žijící v městské části Praha 3. Tyto skupiny patří mezi nejohroženější, proto se městská část snaží vytvořit podmínky k tomu, aby nemusely vycházet ze svých domovů.

On-line závazná přihláška ke stravování v programu Přijedem s obědem

 

Obědy lze objednat prostřednictvím jednoduché on-line přihlášky pouze na celé období do 17. 4. 2020. V případě přetrvání nouzového stavu bude možné zajistit obědy na další týden od 20. 4. 2020 na základě platby do 15. 4. 2020 se stejným variabilním číslem strávníka. O Velikonocích 10.—13. 4. 2020 se nevaří.

  Ideální forma přihlášky je on-line, lze ale také využít papírovou formu (ke stažení ZDE), kterou můžete zaslat jako scan e-mailem na sedlakova@chelcickeho.cz nebo předat pracovníkům odboru sociálních věcí ÚMČ Praha 3.

   Rozvoz probíhá v pracovní dny, v době od 10 do 14 hodin, kdy je třeba být doma.

  Cena oběda v jednorázovém obalu je 75 Kč. Jedná se o klasickou vyváženou a pestrou kuchyni nezohledňující dietní stravování. Velikost porce odpovídá dospělému strávníkovi školního stravování.

  Platbu je třeba provést bezhotovostně na účet školní jídelny ZŠ a MŠ Chelčického č. účtu 556009/0300, variabilním symbolem je rodné číslo strávníka. Případný přeplatek vzniklý na základě ukončení nouzového stavu bude vrácen zpět na účet plátce.

  Obědy jsou dováženy zaměstnanci Úřadu městské části Praha 3 a dobrovolníky.

Prosíme, při vyplňování přihlášky věnujte pozornost vyplňování údajů o dostupnosti bytu, poschodí, čísle bytu a především tel. čísle, na kterém budete k zastižení v době doručení, aby se Vám pracovníci mohli dovolat, pokud by měli problém při vstupu do domu.

Galerie

Nouzový stav skončil o půlnoci 11. dubna 2021.

Aktuální opatření se řídí mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10. 4. 2021 Více zde.


Rozvolnění od 12. dubna 2021 (ke stažení zde):

  • Končí zákaz cestování mezi okresy a zákaz nočního vycházení. Končí také omezení setkávání osob z jiných domácností. Vevnitř se bude moci sejít maximálně 10 osob, venku 20 osob.
  • Prezenční výuka na prvním stupni ZŠ ve formě rotační výuky. Do školek se vrátí pouze předškoláci. Nebudou muset nosit roušky. Ve skupině bude moci být maximálně 15 dětí.
  • Malotřídky a také speciální školy mají prezenční výuku bez rotace. V pondělí a ve čtvrtek se žáci ve školách budou testovat. Děti do 15 let budou muset mít během výuky roušky. Základní umělecké školy a jazykové školy se mohou prezenčně otevřít ve formě jeden žák - jeden učitel.
  • Otevírat se budou papírnictví, prodejny s dětským oblečením a obuví, prodejny pietního zboží a náhradních dílů pro auta a stroje.
  • Ze služeb by se měla otevřít zámečnictví, prádelny, čistírny, či opravny domácích spotřebičů.
  • Všechny zmíněné obchody mohou být otevřeny od 6:00 do 22:00. V tomto čase mohou být otevřena i výdejová okénka.
  • Mohou se také znovu konat farmářské trhy. Rozestupy mezi stánky musí být 2m a na ploše tržiště může být maximálně jeden člověk na 15 metrů čtverečních. Nebude možné prodávat jídlo a nápoje určené k okamžité konzumaci.
  • Otevřít se mohou venkovní expozice zoologické a botanické zahrady. Návštěvníci mohou naplnit pouze 20 procent kapacity zahrad.

Jak stonat s koronaviremJak stonat s koronavirem

Bezpečná restaurace - průvodní dopis pro podnikyBezpečná restaurace - průvodní dopis pro podniky