Praha 3 spouští na Jarově nové Krizové centrum Vozovna

Od soboty 4. dubna 2020 otevře Praha 3 druhé krizové centrum, kde se bude soustředit pomoc pro potřebné. Nacházet se bude v městské knihovně na adrese Za Žižkovskou vozovnou 18.

Od 17. března funguje Krizové centrum na náměstí Jiřího z Poděbrad. Od otevření dobrovolníci dodali na 3000 ručně šitých roušek, které byly dobrovolníky distribuovány především seniorům. Dále také doktorům a sestrám do Polikliniky Jarov a Vinohradské nemocnice, sociálním pracovníkům Naděje a obchodním řetězcům pro hůře vybavené seniory v nákupních hodinách. Několik set roušek ušili také zaměstnanci městské části. Z centra dobrovolníci roznesli tisíce informačních letáků.

„Poptávka po pomoci je velká, do Krizového centra na Jiřáku chodí denně spousta lidí. Nové centrum bude blíž obyvatelům od Ohrady dále na Jarov, kteří to mají na Jiřák daleko. Všech, kteří se do pomoci zapojili, si opravdu moc vážíme,“ podotýká starosta Trojky Jiří Ptáček.

Kromě sběru a distribuce šitých roušek a dalších ochranných pomůcek se zde lidé dozvědí aktuální informace o provozu a fungování úřadů městské části.

Krizové centrum Vozovna bude otevřené v pracovní dny od 8 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin. Telefonní spojení je 222 510 796.

Galerie