Leták ke stažení — vstup pouze s rouškou

Z nařízení primátora hl. m. Prahy se dnes od 12 hodin zakazuje vstup, pobyt a pohyb bez ochranných prostředků dýchacích cest do MHD, provozoven, jejichž provoz je povolen i za nouzového stavu, sociálních a zdravotnických zařízení, sídel orgánů veřejné moci, správních orgánů a IZS, školských zařízení, pošt, lékáren a nástupišť.  

Respektujte, prosím, toto nařízení. Pokud vlastníte provozovnu, vytiskněte prosím tento leták (ve formátu A4 nebo A3) a co nejdříve ho vylepte viditelně před vchodem. Za vylepení děkujeme.

vstup pouze s rouškou 2 šířka   vstup pouze s rouškou 2 výška

Galerie

Nouzový stav skončil o půlnoci 11. dubna 2021.

Aktuální opatření se řídí mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10. 4. 2021 Více zde.


Rozvolnění od 12. dubna 2021 (ke stažení zde):

  • Končí zákaz cestování mezi okresy a zákaz nočního vycházení. Končí také omezení setkávání osob z jiných domácností. Vevnitř se bude moci sejít maximálně 10 osob, venku 20 osob.
  • Prezenční výuka na prvním stupni ZŠ ve formě rotační výuky. Do školek se vrátí pouze předškoláci. Nebudou muset nosit roušky. Ve skupině bude moci být maximálně 15 dětí.
  • Malotřídky a také speciální školy mají prezenční výuku bez rotace. V pondělí a ve čtvrtek se žáci ve školách budou testovat. Děti do 15 let budou muset mít během výuky roušky. Základní umělecké školy a jazykové školy se mohou prezenčně otevřít ve formě jeden žák - jeden učitel.
  • Otevírat se budou papírnictví, prodejny s dětským oblečením a obuví, prodejny pietního zboží a náhradních dílů pro auta a stroje.
  • Ze služeb by se měla otevřít zámečnictví, prádelny, čistírny, či opravny domácích spotřebičů.
  • Všechny zmíněné obchody mohou být otevřeny od 6:00 do 22:00. V tomto čase mohou být otevřena i výdejová okénka.
  • Mohou se také znovu konat farmářské trhy. Rozestupy mezi stánky musí být 2m a na ploše tržiště může být maximálně jeden člověk na 15 metrů čtverečních. Nebude možné prodávat jídlo a nápoje určené k okamžité konzumaci.
  • Otevřít se mohou venkovní expozice zoologické a botanické zahrady. Návštěvníci mohou naplnit pouze 20 procent kapacity zahrad.

Jak stonat s koronaviremJak stonat s koronavirem

Bezpečná restaurace - průvodní dopis pro podnikyBezpečná restaurace - průvodní dopis pro podniky