Informace o změnách v dopravě – výluka provozu metra na lince A v úseku Depo Hostivař – Náměstí Míru

Z důvodu opravy trati je od zahájení provozu v sobotu 16. 4. do ukončení provozu v neděli 17. 4. 2016 obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Depo Hostivař – Náměstí Míru.

Náhradní tramvajová doprava:

V denním provozu je zavedena náhradní tramvajová doprava XA v trase Bruselská – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Flora – Želivského – Strašnická – Na Hroudě – Nádraží Strašnice (nástupní zastávka Radošovická). K dopravě lze využít také pravidelné tramvajové linky 5 v trase Divoká Šárka – Nádraží Veleslavín – Bořislavka – Dejvická – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky – Hlavní nádraží – Olšanské náměstí – Flora – Želivského – Černokostelecká – Depo Hostivař – Ústřední dílny DP a 11 v trase Spořilov – Náměstí Bratří Synků – I. P. Pavlova – Muzeum – Jiřího z Poděbrad – Flora – Olšanské hřbitovy.

Změny v zastávkách TRAM:

Po dobu výluky je pouze pro denní linky (XA, 11) obousměrně zřízena zastávka I. P. Pavlova na Tylově náměstí.

Změny tras autobusových linek:

Linky 111, 125 a 329 jsou ze Skalky prodlouženy přes zastávku Na Hroudě (přestup na TRAM XA) na Strašnickou, kde jsou ukončeny.    
Linky 223, 263, 266, 364, 366 jsou z Depa Hostivař (v ul. Černokostelecká) prodlouženy na Želivského, kde jsou ukončeny (linky nezajíždějí do terminálu Depo Hostivař).

Na prodloužených autobusových linkách se mění polohy nízkopodlažních spojů, aktuální informace jsou uvedeny na www.dpp.cz.

Linka 163 nezajíždí do terminálu Depo Hostivař.
Linka 175 je ve své pravidelné trase Sídliště Petrovice – Florenc posílena v úseku Skalka – Strašnická.