Dočasné přerušení provozu Atria na Žižkově

Atrium na Žižkově (Čajkovského 12/12a) bude až do poloviny května uzavřeno. Důvodem pozastavení provozu na tuto dobu jsou nezbytné opravy a údržba havarijního stavu interiéru. Omlouváme se návštěvníkům, že v tomto období nebudou mít možnost navštěvovat své oblíbené hudební programy ani výstavy. Uzavřena bude i kavárna.

Bohužel, vnitřní stav Atria je natolik alarmující, že muselo vedení příspěvkové organizace Za Trojku přistoupit k tak razantním krokům, jakým je provozní přestávka. Kromě ostatních stavebních a dalších prací, které budou v tomto termínu provedeny, je třeba např. zajistit i opravu letitého a v současné době disfunkčního vytápění. Kolísáním teplot, ke kterým nyní dochází, je totiž reálně ohrožen stav špičkového klavíru Steinway, který musel být z koncertního prostoru kaple přemístěn do stabilního chráněného prostředí.

Od poloviny května do srpna se pak mohou návštěvníci Atria těšit na několik mimořádných projektů, které organizace Za Trojku připravuje, v září pak např. na další ročník mezinárodního festivalu Žižkovská loutka. Výjimečným zážitkem budou i výstavy v galerii Atria, které představí veřejnosti významné výtvarníky z Čech i ze zahraničí.