Žižkovská radnice bude pečlivě monitorovat dopravní situaci na Vinohradské po dobu rekonstrukce tramvajové trati

Od 9. března zahájí Pražský dopravní podnik rekonstrukci tramvajové trati na Vinohradské ulici, opravovat se budou úseky mezi ulicemi Španělská a Sudoměřská. Praha 3 bude dbát na to, aby rekonstrukce měla na obyvatele městské části co možná nejmenší dopad. Proto městská část zajistila funkci krizového ombudsmana pro rekonstrukci Vinohradské.

Do 12. července bude trvat rekonstrukce Vinohradské ulice, která má za cíl vyměnit koleje, odvodnění, dráhové kabely a trolejové vedení. V první etapě plánu je zrekonstruovat tramvajovou trať, zbytek veřejného prostoru, kromě zastávky Italská, bude čekat na opravu až v dalších letech. Projekt je zatím ve fázi investiční akce MHMP, která bude realizována na podkladech koncepční studie připravené IPR. Po dobu oprav bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Autobusy mají jezdit v patnáctiminutových intervalech a reálně hrozí, že v prvním týdnu započaté rekonstrukce zkomplikují dopravní situaci v Praze 3. Přestože se našeho území týká pouze úsek zastávek Flora – Náměstí Jiřího z Poděbrad, Vinohradská ulice je klíčovou dopravní tepnou Vinohrad. Budeme pečlivě monitorovat, aby bylo zaparkováno méně aut v místech, kde by náhradní doprava měla problém s projetím a případné problémy okamžitě řešit,“ uvedl místostarosta Ondřej Rut, který má v gesci oblast dopravy.

Pražský dopravní podnik opravil tramvajovou trať v loňském roce na Vinohradské 700 metrů dlouhý úsek mezi ulicemi Hradecká a Želivského. Oprava tramvajové trati na celé Vinohradské ulici byla v plánu již dlouho. Kvůli uzavírce Husitské ulice se ale rekonstrukce zpozdila, neboť panovaly obavy, že doprava na Praze 3 bude zcela paralyzována.

Praha 3 registrovala minulý rok kvůli opravě Husitské ulice mnoho stížností od obyvatel Trojky, kteří se potýkali s nemalými potížemi kvůli rekonstrukci komunikace. Proto městská část zřídila krizového ombudsmana pro rekonstrukci Vinohradské, kterému občané mohou volat v případě problémů v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové trati ve Vinohradské ulici, na telefonní číslo 777 465 159.

Ombudsman pro rekonstrukci Vinohradské, Šimon Ornest: 777 465 159


Stručné shrnutí rekonstrukce Vinohradské ulice

  • Podle plánu proběhne od 9.3 do 12. 7.
  • Zelené pásy nebudou - místo toho bude asfalt s možností pojezdu, který nebude oddělen od vozovky.
  • K redukci parkovacích míst dojde dočasně vzhledem ke stavbě pouze u Radhoštské nastálo (do 12 - 15 míst).
  • Zastávka Radhošťská od 9.3. bez obsluhy - Korunní (Orionka, Perunova) nebo roh Řipské a Vinohradské - náhr aut. doprava X 11 od 4:30 - 24:00 (od ulice Blanické se točí na náměstí Jiřího z Poděbrad přes ulici Řipskou).
  • Auta budou jezdit ve směru z centra nahoru, dolů ne (objížďka Mánesova, Boleslavská, Slezská).
  • Kontaktní dny (pro kohokoli) budou každý čtvrtek od 9:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad - bude upřesněno
  • Mánesova ulice se vyparkovává dočasně.
  • Zastávka Italská bude kompletně upravena, ostatní zastávky budou provizorní.
  • Definitivní úprava Vinohradské ulice nastane po úsecích pravděpodobně v roce 2021.

Více o rekonstrukci tramvajové trati na Vinohradské ulici naleznete zde: https://1url.cz/VMF2X

Ke stažení:
Tisková zpráva DPP
Kompletní DIO (dopravně inženýrské opatření) včetně výkresů jednotlivých záborů.