Zástupci neziskových organizací a úředníci z Prahy 3 se vzdělávali v oblasti finanční gramotnosti

Dne 13. 5. 2019 se uskutečnil v hotelu Olšanka 6. ročník workshopu pro poskytovatele sociálních a návazných služeb. Tématem byla finanční gramotnost - exekuce, dluhy a dědické řízení a snazší dostupnost oddlužení.  

_MG_5370Kurz všem přítomným přiblížil, jak pracovat s klienty, kteří často neumí hospodařit s penězi, neorientují se v základních finančních produktech a někdy obtížně chápou jejich hodnotu. Dalšími body programu bylo, jak poskytnout finanční poradenství lidem v osobním bankrotu nebo oddlužení.IMG_5449

Workshopu, který vedli odborníci na danou problematiku Petr Schneedörfler, předseda a ředitel spolku Lighthouse, a Michael Koliha z AK ARROWS, se zúčastnilo 46 zástupců z různých organizací jako Centrum Martin, o.p.s., Centrum pro integraci cizinců, Dům Naděje Praha Žižkov, Ergo Aktiv, IC Zahrada, Remedium Praha, R-Mosty, Rodinné a kulturní centrum Nová Trojka, Centrum dětí a mládeže Teen Challenge Int. ČR, Sdružení pro integraci a migraci a další. Akce byla také tlumočena do znakové řeči pro zájem z řad neslyšících z organizace Tichý svět.

Odborný seminář zahájil místostarosta Ondřej Rut, který má v gesci oblast sociálních věcí.

Text a foto: Martin Hošna