Začalo druhé kolo připomínkování návrhu proměny Slezské

Od 15. do 24. března probíhá veřejné představení návrhu koncepční studie Slezská. Praha 3 zve všechny zájemce, aby se aktivně zapojili do druhého kola připomínkování prostřednictvím online dotazníku.

Slezská - participace 2021„Minulý rok na podzim proběhla anketa, které se zúčastnilo přibližně 600 lidí, a na základě výsledků této ankety architekti navrhli novou podobu ulice, kterou teď představují veřejnosti“, říká Ondřej Rut, místostarosta Prahy 3.

Představení návrhu probíhá on-line formou prostřednictvím videoprezentace, ale všechny grafické podklady jsou i snadno ke stažení a podrobnějšímu studiu. Autorem návrhu je tým architekta Davida Mareše z ateliéru třiarchitekti. Lidé se mohou vyjádřit v on-line dotazníku, kam zanesou své odpovědi a komentáře. Výstupy z participace by měly být zohledněny při finalizaci studie.

Přípravu Koncepční ulice Slezská zahájila Praha 3 v loňském roce. Na podzim proběhlo první kolo projednání s veřejností. V říjnovém anketním průzkumu se sešlo velké množství komentářů a podnětů od obyvatel a dalších uživatelů nejbližšího okolí Slezské. Hlavním tématem připomínek byla chybějící zeleň, dále problematické parkování aut, nevyhuvující kvalita chodníků a nedostatek přechodů. Výsledky průzkumu následně sloužily týmu architektů jako podklad při zpracování návrhu studie. Závěrečná zpráva z průzkumu je ke stažení zde.

Praha 3 má od léta i 2020 koordinátora participace, který dohlíží nad tím, aby byli lidé včas zapojováni do plánů na úrovni městské části.

„Ještě nemáme hotovo. Hledáme takový kompromis podoby ulice, který bude vyhovovat hlavně lidem, kteří tu bydlí nebo třeba vodí svoje děti do školky. Budeme rádi, když se zapojíte a když budeme měnit Slezskou společně,“ doplňuje Matěj Michalk Žaloudek, předseda radničního výboru pro územní rozvoj.

Návrh proměny Slezské ulice je otevřen pro připomínky od 15. do 24. března 2021 na adrese:
http://bit.ly/slezska-studie

Zuzana Křížková