Výtvarný projekt Artcom hostil zahraniční studenty

V týdnu od 31. 3. do 4. 4. 2014 se na Vyšší odborné a Střední umělecké škole Václava Hollara na Praze 3 uskutečnil projekt ArtCom pod záštitou dvouletého grantu Comenius financovaného Evropskou unií. Impulsem této mezinárodní spolupráce bylo setkání ředitelů partnerských škol na ÚMČ Prahy 3.

213076_105500_ArtCom2.jpg

Mezinárodní akce se dohromady zúčastnilo na 30 studentů z cášské Berufskolleg für Gestaltung und Technik, trenčínské Střední umělecké školy, a Deltion College ve Zwolle spolu s vybranými středoškolskými studenty hostující školy. Dvouletý výtvarný projekt ArtCom je zaměřen na téma FORM COLOUR LINE and WATER.  Na Hollarce bylo dané téma rozšířeno o téma portrétu, který kreativně souvisel s předurčeným námětem.

213124_105501_Artcom4.jpg

Zahraniční studenti si za pomoci studentů Hollarky mohli vyzkoušet tradiční grafické, kreslířské a malířské techniky. Touto cestou se mnoho studentů, kteří navštívili Hollarku, poprvé seznámilo s litografií, sítotiskem či kresbou aktu dle živého modelu.

Celý týden probíhal v poklidném pracovním duchu, který byl doplněn o vtipnou sportovní aktivitu (fotbálek alá hollárek), prohlídku pražských zákoutí vedenou studenty Hollarky, opékáním buřtů na zahradě školy či společnou konzumací již tradičních Hollarových utopenců.

Projekt ArtCom proběhne ještě následující školní rok 2014-2015, kdy se studenti opět setkají tentokrát ve slovenském Trenčíně a nizozemském Zwolle. Více informací naleznete na stránkách ArtCom projektu artcomproject.eu.