Vedení radnice významně podporuje trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad

Současné vedení radnice významným způsobem podporuje farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. Radnice rozšířila provozní dobu těchto trhů na čtyři dny v týdnu (středa, čtvrtek, pátek a sobota) a současně finančně podporuje významné tématické akce, které jsou součástí těchto trhů.

211987_105068_gusto.jpg

Vzhledem k významnému počtu a rozsahu akcí, plánovaných v jarních měsících na náměstí Jiřího z Poděbrad, jako je například květnové otevření nového informačního centra Prahy 3, však není možné rozšíření stávajících prostor farmářských trhů na další plochy.  V žádném případě však nejde o zrušení tematických akcí (Velikonoční slavnosti, slavnosti Jarních bylinek, apod.), jak o tom mylně informovala některá média.

„Vzhledem k tomu, že stávající rozsah farmářských trhů dostatečně zajišťuje možnost realizace výše uvedených akcí, není účelné jejich rozšiřování na další parkové a zelené plochy,“ píše se v důvodové zprávě k usnesení, kterým rada městské části neschválila sdružení Archetyp zábor veřejné zeleně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Vedení radnice se naopak snaží o rozšíření trhů i na další lokality Prahy 3, tak aby byly přímo dostupné pro všechny občany třetí městské části.

„Jsme velmi rádi, že sdružení Archetyp pana Sedláčka organizuje v rámci farmářských trhů tyto tematické akce. Nechceme měnit sortiment a chceme nadále podporovat české zemědělce a zachovat kvalitu potravin. Městská část chce do budoucna pořádat i jiné tematické akce, jako například Slovinský den, Latinskoamerický den, kdy budou na náměstí Jiřího z Poděbrad nabízeny speciality z těchto regionů,“ dodává starostka Hujová.