V infocentru se křtila kniha o Jiřím z Poděbrad a překonával se rekord

V novém informačním centru Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad proběhl dne 22. června přesně v 15.10 hromadný křest knihy Evropan Jiří z Poděbrad – král do bouřlivých dob od Petra Hory-Hořejše, který byl součástí pokusu o rekord v počtu měst, kde v jeden okamžik pokřtí knihu.

224360_109314_IMG_1831.jpg

Do pokusu o rekord, který organizuje město Poděbrady, se mělo zapojit 18 měst z České republiky, v nichž jsou ulice, náměstí či objekty pojmenovány po králi Jiřím z Poděbrad. Vydání knihy, kterou pokřtila starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, je součástí oslav 550. výročí evropské mírové iniciativy krále Jiřího.

Publikace Evropan Jiří z Poděbrad - král do bouřlivých dob nabízí popularizační formou příjemné čtení o "husitském králi", který se v době středověku snažil mírovou cestou zklidnit celou rozbouřenou Evropu, zmítanou nepokoji po husitských válkách i tureckou hrozbou. Součástí knížky je nejen obsáhlý popis vládnutí Jiříka z Poděbrad, ale zároveň i detailní vyprávění předcházejících bojů u Lipan nebo Domažlic. Nechybí ani obrázkové přílohy dobových kreseb a iluminací z našich kronik, včetně mnoha dalších dodatečných informací z historie.

Petr Hora-Hořejš je mimo jiné autorem oblíbených Toulek českou minulostí.