Sousedé si pomáhají. Infocentrum Prahy 3 koordinuje dobrovolnickou pomoc seniorům

Projekt Prahy 3 Sousedé si pomáhají vznikl ve spolupráci s Novou Trojkou a farností u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Infocentrum Prahy 3 koordinuje dobrovolníky a požadavky seniorů. Dobrovolníci pomáhají seniorům z Prahy 3 s nákupem potravin a léků nebo s vyzvednutím zásilky. Senioři i dobrovolníci se hlásí na Zelené lince 800 163 163.

Sousedé si pomáhají. Infocentrum Prahy 3 koordinuje dobrovolnickou pomoc seniorům — fotoProjekt dobrovolnické pomoci seniorům navazuje na úspěšnou činnost Krizového centra z jarní koronavirové vlny. „Senioři patří stále mezi nejohroženější skupinu našich občanů. Díky spolupráci s organizací Nová Trojka a farností u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně Praha-Vinohrady se jim snažíme současnou situaci ulehčit,“ vysvětluje starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. „Děkujeme dobrovolníkům, sousedské solidaritě a všem, kteří pomáhají,“ uzavírá.

Služba je určena občanům Prahy 3. Seniorům, kterým je nad 65 let, osamělým seniorům pobírajícím starobní důchod nebo invalidní důchod a zdravotně handicapovaným. Mohou si zažádat například o pomoc s nákupem potravin a léků, drogistického zboží, vyzvednutím zásilky, doprovodem k lékaři nebo vyvenčením psa. Infocentrum Prahy 3 eviduje žádosti seniorů a koordinuje realizaci dobrovolnické pomoci.

Na Zelenou linku 800 163 163 se mohou obrátit jak senioři s žádostí o pomoc, tak dobrovolníci, kteří ji nabízejí.

Zuzana Křížková