Školáci z Prahy 3 zabodovali v dopravní soutěži

Hned dvě stříbrné medaile si z krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů přivezla družstva ZŠ Jarov a ZŠ a MŠ náměstí Jiřího z Lobkovic. Celopražské měření dopravních znalostí a dovedností, které pořádá BESIP společně s pražskými městskými částmi, proběhlo ve středu 6. června na dopravním hřišti Prahy 2.

Dopravní hřiště Jilmová

Mladí cyklisté z celé metropole měřili své schopnosti hned v několika disciplínách. V testu nejprve prokázali teoretické znalosti pravidel silničního provozu, aby je pak pod dohledem přítomných dopravních policistů prověřili také praktickou jízdou. Došlo ovšem i na životně důležité otázky týkající se poskytnutí první pomoci a v nabitém programu dopravního dne nechyběla ani populární jízda zručnosti.

Družstvo ZŠ Jarov

To vše zvládli školáci z Prahy 3 nadmíru dobře a v celkové konkurenci 14 družstev z ostatních pražských městských částí obsadili v obou hlavních kategoriích dvě krásná 2. místa. K metě nejvyšší přitom měly obě školy jen malý krůček. Týmu ze základní školy na náměstí Jiřího z Lobkovic chybělo k dosažení 1. místa v kategorii 7.-9. tříd jen 13 bodů a družstvu z jarovské základní školy, které soutěžilo v kategorii 5.-6. tříd, utekla zlatá příčka o pouhých 12 bodů. „Můžeme být spokojeni, i když první místo by se nám líbilo víc. Ale soupeři byli zkrátka tentokrát lepší,“ komentoval výsledek svých svěřenců učitel Jan Hora ze ZŠ Jarov.

Družsto ZŠ a MŠ nám. Jiřího z Lobkovic

Jako jednoznačný úspěch vidí umístění školáků z třetí městské části také lidé, kteří se na výchově mladých cyklistů dnes a denně podílejí. „Toto umístění se musí připsat na účet pedagogů ve jmenovaných školách i systematické výuce na dopravním hřišti, kam dochází všechny školy na Praze 3,“ připomněl Stanislav Vopěnka, správce Dopravního hřiště Jilmová, jehož zřizovatelem je městská část Praha 3.