Provoz na Vinohradské bude obnoven již na konci června

Od 9. března běží rekonstrukce tramvajové trati na Vinohradské ulici, opravují se úseky mezi ulicemi Španělská a Sudoměřská. Oproti očekávanému červencovému termínu bude provoz obnoven již na konci června.

Do 12. července měla původně trvat rekonstrukce Vinohradské ulice, která má za cíl vyměnit koleje, odvodnění, dráhové kabely a trolejové vedení. Dobrou zprávou je, že termín uvedení stavby do provozu proběhne již 28. června.

"Za Společnost RTT Vinohradská Strabag Rail - Eurovia CS potvrzuji termín uvedení stavby do provozu na 28. 6. 2019. Těší nás, že tuto výpadovku stihneme zprovoznit ještě před začátkem prázdnin," uvedl Tomáš Macourek, vedoucí provozní jednotky.

V první etapě plánu bylo zrekonstruovat tramvajovou trať, zbytek veřejného prostoru, kromě zastávky Italská, bude čekat na opravu až v dalších letech. Projekt je zatím ve fázi investiční akce MHMP, která bude realizována na podkladech koncepční studie připravené IPR. Po dobu oprav bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Pražský dopravní podnik opravil tramvajovou trať v loňském roce na Vinohradské 700 metrů dlouhý úsek mezi ulicemi Hradecká a Želivského. Oprava tramvajové trati na celé Vinohradské ulici byla v plánu již dlouho. Kvůli uzavírce Husitské ulice se ale rekonstrukce zpozdila, neboť panovaly obavy, že doprava na Praze 3 bude zcela paralyzována.

Praha 3 registrovala minulý rok kvůli opravě Husitské ulice mnoho stížností od obyvatel Trojky, kteří se potýkali s nemalými potížemi kvůli rekonstrukci komunikace. Proto městská část zřídila krizového ombudsmana pro rekonstrukci Vinohradské, kterému občané mohou volat v případě problémů v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové trati ve Vinohradské ulici, na telefonní číslo 777 465 159.

Ombudsman pro rekonstrukci Vinohradské, Šimon Ornest: 777 465 159

(Martin Hošna)


Stručné shrnutí rekonstrukce Vinohradské ulice

  • Podle plánu proběhne od 9.3 do 28. 6 (nově).
  • Zelené pásy nebudou - místo toho bude asfalt s možností pojezdu, který nebude oddělen od vozovky.
  • K redukci parkovacích míst dojde dočasně vzhledem ke stavbě pouze u Radhoštské nastálo (do 12 - 15 míst).
  • Zastávka Radhošťská od 9.3. bez obsluhy - Korunní (Orionka, Perunova) nebo roh Řipské a Vinohradské - náhr aut. doprava X 11 od 4:30 - 24:00 (od ulice Blanické se točí na náměstí Jiřího z Poděbrad přes ulici Řipskou).
  • Auta budou jezdit ve směru z centra nahoru, dolů ne (objížďka Mánesova, Boleslavská, Slezská).
  • Kontaktní dny (pro kohokoli) budou každý čtvrtek od 9:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad - bude upřesněno
  • Mánesova ulice se vyparkovává dočasně.
  • Zastávka Italská bude kompletně upravena, ostatní zastávky budou provizorní.
  • Definitivní úprava Vinohradské ulice nastane po úsecích pravděpodobně v roce 2021.

Více o rekonstrukci tramvajové trati na Vinohradské ulici naleznete zde: https://1url.cz/VMF2X

Ke stažení:
Tisková zpráva DPP
Kompletní DIO (dopravně inženýrské opatření) včetně výkresů jednotlivých záborů.