Praha 3 zapůjčila policistům techniku, která jim usnadní výkon služby

Záznamové kamery do zásahových vozidel nebo minikamery na dokumentování trestné činnosti pomohou policistům jarovského oddělení Policie České republiky. Zapůjčená technika a další vybavení za téměř 40 000 korun má zvýšit bezpečnost v ulicích třetí městské části.

208190_102777_IMG_4821.jpg

Představitelé místního oddělení Policie České republiky na Jarově převzali z rukou starostky třetí městské části Vladislavy Hujové vybavení v podobě záznamových kamer do automobilů, minikamer, počítačových komponentů a dalších prvků výstroje v celkové hodnotě téměř čtyřicet tisíc korun. Zapůjčení techniky i nezbytných prostředků pro výkon služby, jako jsou rukavice, LED svítilny nebo rychlonabíječky, je výsledkem dlouhodobé a úspěšné spolupráce Policie České republiky a třetího pražského obvodu.

„Moderní elektronické přístroje i další vybavení usnadní a zkvalitní práci policistů, čímž ve výsledku dosáhneme také zvýšení bezpečnosti obyvatel městské části Praha 3. A o to nám jde především,“ vysvětlila starostka třetí městské části Vladislava Hujová.

Zapůjčení techniky, která jim pomůže při výkonu služby, policisté vítají. „Prostředky, které nám byly poskytnuty, jsou určeny pro policisty, kteří je využijí v přímém výkonu služby. Jedná se většinou o dokumentační techniku, která usnadní shromažďování důkazního materiálu, čímž výrazně přispěje nejen k ochraně samotných policistů, ale také obyvatel celé městské části, především pak Jarova,“ potvrdil vedoucí místního oddělení Policie České republiky Jarov npor. Jan Krátký.