Praha 3 má novou vizuální identitu 

Na tiskové konferenci 15. ledna byla v informačním centru představena nová vizuální identita Prahy 3. Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské části.

praha3_new_2020Nový jednotný vizuální styl nahradí stávající zastaralé logo a bude reprezentovat Prahu 3 takovou, jaká opravdu je. Jako výraznou, autentickou a svébytnou městskou část. Pro splnění tohoto úkolu byla před koncem minulého roku uspořádaná dvoukolová soutěž. Z prvního kola vzešlo 81 návrhů, ve druhém kole nejvíce ocenila porota návrh od Jakub Vaněk Studio, který je snadno identifikovatelný a odlišitelný od ostatních obcí. Pracuje se symbolem „trojky“ v originálním a současném pojetí. Porotu zaujalo ucelené, promyšlené a kvalitní zpracování. Zároveň v sobě „trojka“ ukrývá velký potenciál pro komunikaci s veřejností a nabízí širokou paletu pro využití v online prostředí.

tiskovka„Oslovil nás zapamatovatelný styl i možnost další práce s tímto nápadem. Přál bych si, aby se naše nové logo užívalo ve větší míře než to staré. Vydáváme spoustu materiálů, které tu identitu městské části nese. Uplatnění bude široké – na hlavičkovém papíru na dopisech, na našich propagačních materiálech, sociálních sítí, webových stránkách nebo v tištěných Radničních novinách,“ uvedl starosta Jiří Ptáček. 

Soutěž, která byla vyhlášena ve spolupráci se společností Czechdesign, byla otevřená pro všechny zájemce z řad odborné veřejnosti. Z 81 odevzdaných anonymních prací vybrala porota 3 nejlepší, které postoupily do druhého kola. Zároveň jim byla poskytnuta zpětná vazba, jak vyladit detaily a přiblížit se tak co možná nejvíc představám a potřebám zadavatele.

logo1„Našim cílem bylo vytvořit uvolněný, lidský a jednoduchý vizuální styl, aby si ho lidé osvojili a aby dál žil svým životem. Identitu jsme založili na místech setkávání a mezilidských vztazích. Jsou to právě místa a vzpomínky, která spojují, jako první rande, místo pro tvoření, návštěva kina, klábosení se sousedem nebo sledování sportovního zápisu,“ přiblížili svůj vítězný návrh Barbora Micajová a Jakub Vaněk.