Praha 3 má nejdelší skluzavku v metropoli

Nejdelší skluzavku v Praze 3 a nejpravděpodobněji i v celé metropoli budou mít k dispozici žižkovské a vinohradské děti, ale i ostatní malí návštěvníci Parukářky, od 1. května na novém hřišti v tomto oblíbeném žižkovském parku. Dvanáctimetrové nerezové koryto je dominantou nového hřiště zasazeného ve svahu a vine se od vrcholové cesty k základní škole Chelčického, která je pod parkem umístěna.

„Nemáme informace, že by jinde v Praze byla takto dlouhá skluzavka, podle dodavatelů srovnání snese pouze obdobná atrakce v areálu u zámku na Konopišti. Podstatné ale je, že se hřiště opravdu povedlo a nabídne své atrakce dětem v parku, kde kapacity stávajících dvou areálů již často nedostačují náporům rodičů s dětmi,“ uvedl zástupce starosty Pavel Sladkovský, který si závěrečné práce na hřišti ve čtvrtek 19. března osobně zkontroloval.

Stavba hřiště byla zahájena na podzim loňského roku. Žižkovská radnice tak reagovala na výsledky ankety O nejoblíbenější dětské hřiště, kterou uspořádala mezi rodiči. Tu vyhrál právě areál na Parukářce, který prošel rekonstrukcí a rozšířením před třemi lety. I tak však „herní kapacity“ na Parukářce přestaly dostačovat zájmu rodičů s dětmi z celé Prahy.

Na základě projektové dokumentace architekta Michala Bartoška a na základě bezchybného provedení stavby společností Tomovy parky s.r.o. vznikl herní areál, který je na rozdíl od dalších dvou oplocených hřišť v parku přirozeně zakomponován do okolního terénu a zeleně. Vedle obřího tobogánu je areál tvořen atypickými dřevěnými herními sestavami - síťová loď, prolézačka supí hnízdo, prolézačka síťová spirála a čtyřmostová sestava. Hřiště je určeno pro děti ve věkové kategorii od šesti let a své brány otevře 1. května.