Praha 3 loni hospodařila s přebytkem 250 milionů korun

Radnice Prahy 3 zúčtovala loňský rok a po čtyřech letech se její rozpočet dostal do plusových hodnot. Konkrétně loni přijmula 1,22 miliardy a utratila 972 milionů. Vytvořenou finanční rezervu plánuje využít na investice v dalších letech, kdy hrozí, že nebude mít tak vysoké příjmy jako doposud.

Šetřilo se hlavně na provozu a běžných výdajích
„Seškrtáváme výdaje, abychom mohli mít vyrovnaný rozpočet i bez příjmů z privatizace. Ta činila jen v loňském roce půl miliardy. Poprvé po deseti letech máme všechny provozní výdaje vyrovnané tak, že nejsou dotovány z rozprodávání veřejného majetku,“ komentuje účetní saldo Pavel Dobeš, který měl přípravu rozpočtu 2019 na starosti a dodává: „Významně jsme snížili výdaje např. na právních službách, provozních nákladech a propagaci městské části.“

Investice 337 milionů do majetku
Standardně největším výdajem Prahy 3 jsou investice do rekonstrukce domů v majetku městské části, mateřských školek a základních škol. Na investice šlo v roce 2019 celkem 337 mil Kč. „Jako jeden z největších úspěchů považuji dostavbu mateřské školy Buková. Významnou částkou 50 milionů se na ní podílelo také  Hlavní město Praha. Otevřena bude v září,“ uvedl dále Pavel Dobeš. Co se týče dalších investičních dotací Hlavního města Prahy, Praha 3 ještě získala 5 milionů na revitalizaci parku U Kněžské louky.

Zastupitel Alexander Bellu vidí v některých projektech Prahy 3, které realizovala v loňském roce, sporné investice: "Máme problém s lokalizací finančních prostředků radnice například co se propagace týče. Zbytečně Praha 3 investovala přes milion korun do nové vizuální identity a její implementace. O dalších reklamních kampaních a dalších statisících nemluvě."

závěrečný účet 2019 - příjmy  závěrečný účet 2019 - výdaje

Galerie