Praha 3 hostila odborný seminář o stromech v ulicích

Do žižkovského hotelu Theatrino se ve středu 19. března sjeli odborníci na zahradní a krajinářskou tvorbu, aby tu debatovali o problematice zeleně v městských ulicích.

210739_103689_star.jpg

Tématem v pořadí už druhého ročníku odborné konference, na kterou zavítali experti na krajinářskou a zahradní tvorbu z celé České republiky, byla problematika uličního prostoru v souvislosti se zapojením dřevin, jejich funkce a typů.

Na semináři věnovaném stromům v ulicích měst zazněly ve třech blocích příspěvky zabývající se dřevinami jako součástí urbánního prostoru, péčí o nová i stávající stromořadí, typologií vhodných dřevin a charakteristikami míst, na nichž jsou stromy ve městech nejčastěji vysazovány.

Účastníky konference přivítala starostka třetí městské části Vladislava Hujová , která vyzdvihla význam uličních stromořadí pro život Prahy 3. „Stromy v ulicích třetí městské části plní nezastupitelnou úlohu a žižkovská radnice si jejich význam plně uvědomuje. Každoročně proto dáváme na obnovu, údržbu a péči o uliční stromořadí milionové částky,“ připomněla starostka Hujová.

Se svým příspěvkem kromě dalších přednášejících vystoupil během konference také zástupce starostky třetí městské části pro životní prostředí Ondřej Rut, který seznámil posluchače s praktickými zkušenostmi z pohledu územního rozvoje a péče o zeleň v Praze 3.

Letošní ročník odborného semináře navázal na úspěšnou loňskou konferenci, jejímž tématem byl význam a postavení záhonů ve veřejném prostoru, a městská část Praha 3 na jeho pořádání opět spolupracovala se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu.