Pětileté narozeniny oslaví Informační centrum Praha 3 „Velkou městskou hrou“

Před pěti lety se slavnostně otevřelo Informační centrum Praha 3 v Milešovské ulici. Kulaté výročí oslaví dobrodružnou „Velkou městskou hrou“ v sobotu 25. května od 10 do 15 hodin.

městská-hra_A5_(4)_mZážitkově poznávací hra odstartuje v infocentru. Kdo dorazí, obdrží hrací karty s mapkou vyznačených stanovišť, kde na ně budou čekat úkoly, vytvořené na základě postaviček Žižkovského betléma.

Na výběr bude ze dvou tras. Kratší (3,3 km) povede z informačního centra přes Žižkovo náměstí, radnici, Prokopovo náměstí, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, FC Viktoria Žižkov, Rajskou zahradu a Škroupovo náměstí. Delší trasa (5,2 km) začíná podobně přes Žižkovo náměstí, zamíří pak ale ke kostelu sv. Rocha, na radnici, Prokopovo náměstí, na Vítkov k soše Jana Žižky z Trocnova, poté na cyklostezku, ke stadionu v Seifertově ulici, Rajské zahradě a na Škroupovo náměstí. Obě trasy končí opět v infocentru.

Na stanovištích se účastníci potkají s řadou významných postav ze Žižkova, načerpají něco z historie naší čtvrti a splní i praktické úkoly, za něž dostanou odměny od městské části. Narazí také na úkoly týkající se typických povolání z meziválečného období naší republiky. Seznámí se s povoláním strážníka Vodrážky, s avantgardní malířkou Toyen, Vlasta Burian se přesvědčí, jak umíte kopat na bránu. Nebude chybět ani Foglarův ježek v kleci nebo „Největší Čech“ Jára Cimrman.