Palečkova předškolka nově v novém

Městská část Praha 3 spolu s Rodinným centrem Paleček nabídla rodičům unikátní školku pro děti od dvou a půl roku věku. Nově opravená školka v tiché ulici vedle parku Parukářka bude i nadále sloužit dětem.

Paleckova skolkaV letošním roce v nově zrekonstruované školce U Zásobní zahrady našly přechodný azyl děti z mateřské školy Jeseniova, od září tu bude fungovat Palečkova předškolka. Učitelky a zdravotní sestry se zde budou starat o čtyři desítky dětí už od dvou a půl roku.

„Naším cílem bylo pomoci maminkám, jejichž děti se - nejčastěji právě z důvodu, že jim ještě nebyly tři roky - nedostaly do běžné školky," vysvětlil zástupce starosty pro oblast školství Jiří Matušek, který založení předškolky inicioval. „A právě rodinná a mateřská centra mají dostatek zkušeností i odborných znalostí pro provoz takového zařízení," doplnil místostarosta Matušek.

Předškolka dosud sídlila v základní škole na náměstí Jiřího z Poděbrad, tady ale měla k dispozici pouze jednu učebnu, která již kapacitně nedostačovala. Přestěhování do nových prostor Mateřské školy U Zásobní zahrady umožnilo Palečkově předškolce přijmout více dětí. „Přijali jsme čtyřicet dětí, dalších deset dětí je na čekací listině," upřesnila ředitelka Rodinného centra Paleček Jana Lišková. Palečkova předškolka nabízí jazykové kurzy i tvořivé dílny pro děti, zajištěny jsou také obědy v biokvalitě.

„Jsme žižkovské radnici nesmírně vděčné, že nám umožnila nájem budovy v tichém a klidném prostředí u Parukářky. Prostory jsou krásné a inspirativní, vedle kroužků pro děti zde chceme nabídnout také kurzy a akce pro dospělé. Například terasa přímo volá po kurzech jógy," nastínila budoucí plány Jana Lišková.

„Uvedená spolupráce mezi radnicí a neziskovým sektorem přispívá k tomu, že v příštím školním roce bude v naší městské části plně zajištěná péče o děti od jednoho roku až do tří let," uzavřel zástupce starosty Jiří Matušek.