Na místě tragické nehody je dnes bezpečnější křižovatka

Symbolicky na podzim, kdy si dne 23. listopadu připomínáme 7. výročí velmi tragické nehody, při které na cestě ze školy zemřela osmiletá školačka, byla dokončena rekonstrukce křižovatky Rokycanova x Prokopova.

IMG_0105Smutnou událost, kdy osmiletá Anežka zemřela na křižovatce pod koly nákladního vozu jedoucího na stavbu, si připomněli na den výročí zástupci radnice, děti z Lupáčovky, kam Anežka chodila, a členky neziskové organizace Pražské matky. Právě na popud zmiňované nehody, která všemi velmi silně otřásla, byly zahájeny debaty o rekonstrukci této nebezpečné křižovatky, které až po dokončení rekonstrukce trvaly sedm let. IMG_0068

 Při rekonstrukci komunikace vznikly rozdělené přechody s ostrůvky a byly rozšířeny chodníky. Přímo na místě tragické nehody byla vozovka zúžena do jednoho pruhu, přechod byl vyzdvižen na úroveň chodníku a doplněn sloupky. „Při debatách s TSK o podobě rekonstrukce jsem dbala na to, aby byly do projektu zapracovány veškeré možné technicko-bezpečnostní prvky, které pomohou zabránit vzniku dalších nebezpečných situací. Bezpečnost chodců je pro nás nesmírně důležitá, především pak v místech, kde je zvýšený pohyb dětí,“ dodává Lucie Vítkovská, zástupkyně starostky pro oblast dopravy.

Radnice se však po celou dobu, kdy se jednalo o rekonstrukci, snažila předejít dalším tragickým nehodám a přechod na křižovatce Rokycanova x Prokopova tak nechala hlídat městskou policií. „Křižovatka je hlídána příslušníky městské policie zvláště v době, kdy děti ráno chodí do přilehlé školy. A protože jde o velice frekventovanou komunikaci, pokračují zde hlídky i teď, kdy je rekonstrukce křižovatky již hotová,“ říká starostka městské části Vladislava Hujová.

Městská část se snaží eliminovat nebezpečí i na dalších deseti místech, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti škol, právě hlídkami městské policie, které dohlížejí na bezpečnost občanů.