Mezinárodní den Romů se v Atriu připomněl benefičním koncertem

Koncertní síň Atrium rozeznělo v úterý 8. dubna vystoupení folklorní skupiny Marcinovci, tanečního souboru Jagory, Gypsy Melody a Sáry Kaliášové s doprovodnou skupinou J.J.M. Benefiční koncert zde u příležitosti Mezinárodního dne Romů zorganizovalo sdružení BUČI.

212627_105315__MG_0840.jpg

Večer, který probíhal ve velmi neformální atmosféře, zahájili zástupci sdružení Buči Jiří Pstružina a Štěpán Kavur, kteří představili činnost sdružení, jež se zaměřuje na řešení situace v oblasti zaměstnávání  sociokulturně znevýhodněných osob, zejména příslušníků romských komunit v Praze 3.

212639_105317__MG_0878.jpg

Zaplněné hlediště koncertní síně Atrium pozdravila také starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová, která nad koncertem převzala záštitu. Pódium již pak patřilo souboru Marcinovci, tanečnicím a tanečníkům z dětského souboru Jagory, Gypsy Melody i Sáře Kaliášové s doprovodnou kapelou, jejichž emocemi a energií nabitá vystoupení sklidila zasloužené nadšení publika.

Výtěžek benefičního koncertu je určen na podporu vzdělání potřebných, kteří si ho sami nemohou dovolit.

Na okraj:
8. dubna si připomínáme Mezinárodní den Romů (8. dubna 1971 byla v Londýně založena Mezinárodní romská unie, International Romani union). Romové na celém světě v tento den slaví svátek své kultury, ale také upozorňují na problémy, kterým i přes dlouholetou kulturní i sociální emancipaci stále mnoho z nich čelí.