Městská část Praha 3 se zapojí do akce Praha plná počítačů

Hlavní město Praha spolu s neziskovou organizací ASEKOL pořádá 1. až 5. dubna soutěž ve sběru starých počítačů a notebooků.

211446_104528_metro.jpg

Podle posledních průzkumů se v pražských domácnostech nalézá přes 500 tisíc kusů vysloužilé a nepoužívané počítačové techniky. Občané i právnické osoby třetí městské části se můžou zapojit do ekologické soutěže „Praha plná počítačů aneb Pokus o vytvoření rekordu sběru vysloužilých počítačů“ a zároveň se tak zbavit starých a nepotřebných počítačů nebo notebooků.

„Celá akce proběhne za plného provozu všech sběrných dvorů a jejich provoz nebude touto akcí přerušen ani omezen. Sběrné dvory hl. m. Prahy je tedy možné i v průběhu akce ze strany občanů standardně využívat k odložení všech druhů odebíraných odpadů, včetně ostatních typů vysloužilých elektrozařízení,“ upřesnil Jiří Nouza, náměstek primátora hlavního města Prahy.

Soutěž bude zahájena 1. dubna od 9 hodin a ukončena 5. dubna v 15 hodin. Po skončení akce bude vyhlášena nejúspěšnější městská část včetně zveřejnění celkového množství vybraných počítačů. Výsledek bude zapsán agenturou Dobrý den do České knihy rekordů.

Občané z hlavního města můžou použít sběrný dvůr v Malešické ulici. Více informací naleznete na