Letní sezóna atletického klubu SK Jeseniova se nesla ve znamení dalších úspěchů

Závodníci žižkovského atletického klubu SK Jeseniova ukončili letní sezónu 2019, která oddílu přinesla řadu dalších úspěchů.

V ní získali 64 medailí z Přeborů Prahy a 5 individuálních medailí z mistrovství České republiky. V týmových soutěžích bylo nejúspěšnější družstvo juniorek, které se stalo třetím nejlepším týmem v ČR. O umístění nejlepších týmů ČR bojovali také devátí starší žáci. Mladší žáci a Maštalířovážákyně závodili mezi pražskými a skončili na stříbrné pozici.

Zhodnocení uplynulé sezóny proběhlo koncem listopadu vyhlášením sportovce roku, které proběhlo ve dvou kategoriích – žactvo a starší dorost. Vyhlášeni byli nejúspěšnější atleti a týmy. Absolutními vítězkami se staly za žactvo sprinterka Terezie Táborská (Na olympiádě dětí a mládeže získala dvě medaile, stříbro na 300 metrů a bronz na 60 metrů.) a za dospělé trojskokanka a sprinterka Emma Maštalířová. SK Jeseniova pohár

O největší individuální úspěchy se postarala juniorka Emma Maštalířová. Svými výkony si vysloužila účast na mistrovství Evropy juniorů ve švédském Borasu a doskočila si pro 13. místo. Zároveň se podílela jako členka štafety na 4x100 metrů na novém českém národním rekordu, což je obrovský úspěch. Byla nominována i na mistrovství Evropy družstev dospělých, kde reprezentovala Českou republiku po boku atletů jako Zuzana Hejnová, Tomáš Staněk nebo Jan Kudlička. S přehledem zvítězila v trojskoku na mistrovství České republiky dospělých, MČR do 22 let i ve své juniorské kategorii, což je neskutečná bilance.

Celou letní sezónu oddíl SK ZŠ Jeseniova pořádá závody a soutěže pro děti a mládež. Letos se celkově účastnilo všemožných akcí přes 2000 závodníků. Jako každý rok byly vlajkové lodě v pořádání závodů Aprílový běh a víceboj pro rodiče s dětmi Mámo, táto zkus to taky!

Talentové zkoušky do nové sportovní třídy (6.C) se budou konat 13.5.2020. Přihlášky budou spuštěny 1.2.2020 na www.jeseniova.cz

Text a foto: SK Jeseniova