Kam s vysloužilým vánočním stromkem?  

Je to už taková novodobá tradice. Prakticky ihned po vánočních svátcích se celá Praha pravidelně zazelená a množstvím jehličnanů v ulicích začne konkurovat Šumavě. Volně pohozené stromky působí každoročně zaměstnancům úklidových firem těžkou hlavu. Zlikvidovat je přitom zvládnete snadno sami. Stačí je odložit vedle kontejnerů na odpad.

Jakmile je po Silvestru, vánoční stromek začne překážet a vy začnete řešit, kam s ním. Pokud máte umělohmotnou imitaci, jednoduše ji složíte do krabice, zavřete do skříně a máte vystaráno. Co ale s pravou borovicí, jedlí nebo smrkem? Rozhodně je neházejte do kontejnerů na odpad. Jsou totiž neskladné a zaměstnancům úklidových firem hrozí při manipulaci s nimi poranění. Stromky můžete ale odkládat vedle kontejnerů, a to v den, kdy je úklidová služba vyváží. Týká se to kontejnerů na směsný odpad, pokud jsou veřejně přístupné, i těch na tříděný odpad. S odvozem vysloužilých symbolů Vánoc počítá pravidelně od konce prosince do konce února, takže času máte dost. Další možnost, jak se jich zbavit, představují sběrné dvory. Technické služby měst a obcí drtí dřevěný odpad v štěpkovačích a následně používají pro ekologický ohřev.

V zoo nepochodíte

Sloni a žirafy si na jehličnanech sice pochutnají, zoologické zahrady ale odebírají na krmení jen ty, které zbyly prodejcům po Vánocích. Nemohou totiž riskovat, že se jejich svěřenci poraní spolknutím zapomenuté ozdoby nebo háčku. Do zoo proto stromky nenoste, dostali byste košem.

Poslouží i po svátcích

Zahrádkáři s dalším využitím vánočních stromků problém nemají. Větvemi s jehličím zakryjí rostliny na záhonu, tím jim dodají stabilní teplotu a ochrání je před mrazem. Větve i s kmenem pak zužitkují všichni ti, kdo mají kompostér. Stačí, když stromek nařežou nebo nasekají na menší části, případně rozmělní ve štěpkovači. Stromek tak zlikvidují dokonale ekologicky.

Lepší než deodorant

Pokud máte na zahrádce nebo ve vnitrobloku gril, či dokonce udírnu, kmínek zbavený větví nařežte na polínka a nechte dobře proschnout. Jejich čas přijde spolu s první grilovací party. Zbytek najde uplatnění v interiéru. Z větví sesbírejte ještě zelené jehličí a uložte ho do papírových nebo látkových sáčků. Ty pak vydrží šířit po vašem bytě autentickou vůni lesa až do příštích Vánoc. 

.