Investice do mateřských škol v Praze 3 pokračují

Žižkovská radnice plánuje na letošní rok další investice do mateřských a základních škol. Během letních prázdnin by mimo jiné měla projít obnovou za 11 milionů korun také budova Mateřské školy Koněvova 240a. Tento investiční záměr schválila na svém včerejším zasedání rada třetí městské části.

Školství je již několik let investiční prioritou Prahy 3. Finanční prostředky, které radnice vynakládá na jejich rekonstrukce, vybavení a modernizaci a rozšiřování kapacit, přesahují v posledních letech každoročně 100 milionů korun.

„Protože Praha 3 systematicky rozšiřuje kapacity mateřských škol, je dnes jedinou pražskou městkou částí, která kapacitami mateřinek pokrývá potřeby rodičů. Vedle toho však také soustavně modernizujeme stávající mateřinky. V minulých letech tak dostala například mateřská škola Vozová novou moderní zahradu, MŠ U Zásobní zahrady se stala nejbarevnější moderní školkou v metropoli a v letošním roce by měla začít sloužit veřejnosti po komplexní roční  rekonstrukci také MŠ Jeseniova 204,“ uvedl zástupce starosty pro školství Jiří Matušek.

Během letních měsíců by tak letos mělo dojít také na obnovu mateřinky v Koněvově ulici na Jarově. Celkovou obnovou projde fasáda školky, rekonstrukce se dočká také střecha, která bude i zateplena. Dojde také k výměně všech stávajících oken i vstupních dveří v budově. Celkové náklady na rekonstrukci si vyžádají 11 milionů korun.