Gusto del Cilento: lidé vzali italský farmatrh útokem

První italský farmářský trh, který na náměstí Jiřího z Poděbrad pořádala městská část Praha 3 s jihoitalským regionem Cilento, čelil hned první den obrovskému zájmu Pražanů. Přestože je dvoudenní akce plánována do 21.00 hodin, již krátce po poledni byla většina stánků vyprodána.

Doslova útokem vzali lidé stánek s olivovým olejem, mozzarelou a klobásami z divokých kanců, zde bylo zboží vyprodané již v poledne. Odpoledne došlo zboží také ve stáncích s kozími sýry, přírodní kosmetikou a těstovinami.

Zboží jsme většinou rovnoměrně rozdělili na oba tržní dny, sobotní prodej na farmářském tržišti na Jiřáku ale bývá tradičně silnější, proto se obávám, že zítra bude zájem, ještě větší,“ říká trhmistr z občanského sdružení Archetyp Jiří Sedláček.

Gusto del Cilento – Chuť kraje Cilento je dvoudenní farmářská přehlídka stejnojmenného jihoitalského kraje vyhlášeného svou středomořskou kuchyní, který s třetí městskou částí navázal meziregionální spolupráci v rámci Evropské unie. Území Cilenta je tvořeno stejnojmenným přírodním parkem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. 

Oblast, která je na mezinárodním poli známá svými tradičními gastronomickými produkty se na farmářském tržišti Prahy 3 prezentuje Pražanům prostřednictvím svých farmářů a rodinných firem, kterým při prodeji a prezentaci produktů ve stáncích asistují čeští studenti italštiny.