FK Viktoria Žižkov má nového majitele

Nového majitele Martina Loudu představil v úterý 28. ledna přímo v útrobách stadionu FK Viktorie Žižkov na tiskové konferenci předseda představenstva klubu Milan Richter.

Martin Louda, jednačtyřicetiletý žižkovský rodák, je známý jako podnikatel v realitách. Klub koupil v listopadu loňského roku a následně Martin Loudauhradil dluhy, které Viktorku provázely. V minulé sezóně A mužstvo na poslední chvíli udrželo druholigovou příslušnost, nyní se pohybuje na předních příčkách tabulky. Nový majitel si klade za cíl postoupit do nejvyšší soutěže, zda se to podaří letos či později, není podle nového majitele důležité. V případě postupu by Viktoria Žižkov potřebovala kvalitnější Louda a Richtertréninkové zázemí, navíc řada hřišť, na kterých trénují mládežnické týmy, se nacházejí v různých částech Prahy. "Máme přes 400 mládežníků. Rádi bychom podepsali dlouhodobou smlouvu na tréninkové hřiště na Vítkově, které patří Sokolu a kde se naše mládež připravuje. A pak do něj investovat," vysvětluje Louda.
Prvoligová licence by také vyžadovala nutnost zvýšit kapacitu stadionu předepsanou pro nejvyšší soutěž. Právě setrvání na tradičním stadionu je jednou z priorit majitele. "Budeme o tom jednat s radnicí. Nevím o tom, že by teď ve vztazích mezi klubem a městskou částí byly nějaké problémy," popisuje Louda. Klub zde své domácí zápasy hraje již desítky let. Stadion aktuálně vlastní Praha 3 a Viktorka si jej od radnice pronajímá.

Text a foto: Pavel Šmída

Galerie