Festival Open House v Praze 3 letos na čtyřech místech

V pořadí 5. ročník festivalu Open House letos představí na území městské části Praha 3 veřejnosti 4 budovy.

_MG_2321V sobotu 18. a v neděli 19. května mohou návštěvníci zavítat například do sídla Raiffeisen stavební spořitelny, kde se budou moci pokochat výhledem ze střešní terasy. Dalšími festivalovými budovami jsou Ústřední telekomunikační budova CETIN či Všeobecný penzijní ústav – Radost, monumentální funkcionalistická stavba, která byla pro svou výšku nazývána v době vzniku prvním pražským mrakodrapem.
Festivaloví fanoušci si budou moci prohlédnout i jeden funerální prostor, a to Novou obřadní síň na Olšanských hřbitovech, která bývala i dočasným krematoriem a uskutečnily se v ní první kremace na území Československa. Nedávno dokončená rekonstrukce navrátila kapli její původní neorenesanční podobu i barevnost fasád.Nova_obradni_sin_Olsany

V minulých ročnících byly v rámci festivalu přístupné dva prostory, a to Nákladové nádraží Žižkov a Dům odborových svazů. V rámci letošního ročníku se tedy nabídka budov v Praze 3 nejen rozšířila, ale také obměnila.

Seznam festivalových budov v Praze 3
Nová obřadní síň - Olšanské hřbitovy
Raiffeisen stavební spořitelna – sídlo
Ústřední telekomunikační budova CETIN – Česká telekomunikační infrastruktura, a. s
Všeobecný penzijní ústav – Radost
Více informací o všech budovách a programu naleznou zájemci na www.openhousepraha.cz a na facebookové události Open House Praha 2019.