České fotbalistky čeká na Viktorce rozhodující duel s Dánskem

České reprezentantky čeká ve středu 4. dubna klíčové utkání v rámci kvalifikace o postup na evropský šampionát 2013 ve Švédsku. Na stadionu FK Viktoria Žižkov od 15.30 hodin nastoupí svěřenkyně trenéra Vladimíra Hrušky proti výběru Dánska.

Český tým má v dosavadní tabulce 7. kvalifikační skupiny zatím 7 bodů, stejně jako třetí Rakousko, a na vedoucí Dánky ztrácí dva body. Ze skupiny postoupí vítěz, druhý celek půjde do baráže. Kouč ženské fotbalové reprezentace Vladimír Hruška si je velmi dobře vědom toho, že domácí utkání s dánskými reprezentantkami je pro jeho tým jednoznačným vyvrcholením kvalifikačních bojů o postup na mistrovství Evropy.  „Z našeho pohledu jsou prakticky všechny zápasy klíčové, ale každopádně souboj s tak silným soupeřem, jakým jsou Dánky , navíc před domácím publikem, je rozhodně jedním nejvýznamnějších akcí pro ženský fotbal v letošním roce,“ říká trenér Hruška.

Pozitivní zprávou je, že ženský reprezentační tým je po dlouhé době prakticky kompletní.  „Je dobře, že se některé klíčové hráčky, jako například Veronika Pincová, daly zdravotně do pořádku. Na druhou stranu máme trochu problémy se žlutými kartami, které v dalších kvalifikačních bojích ještě můžou zamíchat sestavou, ale to je život, s tím se musí počítat,“ konstatuje český reprezentační kouč a dodává: „Naším cílem je neprohrát. Pokud by se nám podařilo zvítězit, byly by to body nad plán.“

Svěřenkyně trenéra Hrušky ještě předtím než 4. dubna na Viktorce vyzvou favorizované Dánky, čeká další kvalifikační zápas 31. března v Portugalsku.