Atletky a atleti z SK ZŠ Jeseniova slaví úspěchy i po koronaviru

Po pauze zaviněné pandemií koronaviru se atletky a atleti z SK Jeseniova vrátili zpět ve výborné formě: na jaře vybojovali 39 medailí.

Celá atletická sezóna, stejně jako celá ČR, byla ovlivněn probíhající pandemií koronaviru. Náš oddíl nezůstal však nečinný a během pandemie trenéři doplňovali databázi her, vytvářeli tréninky na doma a pomáhali s údržbou na hřišti, kdy bylo zaznamenáno za období koronaviru celkově 400 brigádnických hodin (bez hodin trenérů, kteří jsou i tělocvikáři na škole).

SK Jeseniova jaro 2020Stejně jako ostatní sportovci, i atleti museli na trénování na stadionu a následné závody dlouho čekat, ale dočkali jsme se. Počátkem června odstartoval závodní sezónu projekt „Spolu na startu“, kterého se společně s téměř 180 stadiony v celé republice účastnil i sportovní klub Jeseniova a 168 závodníků. Během června jsme pořádali i další závody. Mezi nimi byla například i tradiční akce pro rodiče s dětmi „Mámo, táto, zkus to taky!“, které se zúčastnilo 95 dvojic, dále závody pro děti z přípravek a dvoje závody žactva. Na přípravkových závodech soutěžilo 63 děvčat a 58 chlapců, na závodech žactva pak bojovalo 340 a 234 atletů.

SK Jeseniova jaro 2020O medaile se bojovalo na pražských přeborech různých kategorií a Jeseniova byla ve sbírání medailí převelice úspěšná. Na přeborech Prahy dorostu a žactva se podařilo závodníkům posbírat 39 medailí, z toho 17 titulů přeborníků Prahy. Mezi nejúspěšnější sběratele se s pěti medailemi zařadil Jan Auředník, který vybojoval všechny barvy cenných kovů, zlatou dokonce třikrát. Přebor Prahy juniorů a dospělých přinesl modrým dresům Jeseniovy 10 medailí. Nejvíce medailí získala vytrvalkyně Anna Málková, která mezi juniorkami ovládla trať 1500 (4:35,15) a na dvojnásobné trati doběhla druhá (10:29,45).

V dalším průběhu sezóny se chystáme na národní ligu, tedy závody družstev a čekají nás také mistrovství republiky jednotlivců a ve vícebojích.  Během prázdnin, proběhnou taky 4 soustředění pro všechny věkové kategorie a tři příměstské tábory.

Text a foto: SK ZŠ Jeseniova