Americký fotbal se zabydluje na Viktorce

Nedělním dnem 28. května přivedla Česká asociace amerického fotbalu tento sport opět na Trojku.

web01Utkání čtveřice týmů, elitní Bitters ligy, se uskutečnilo na stadionu Viktorie Žižkov. Od 13 hodin si poměřily své síly již dva známé týmy z loňského klání Prague Lions a Prague Black Panthers. Obě mužstva se řadí mezi nejlepší tuzemské hráče amerického fotbalu. Borci opět nabídli báječnou podívanou, precizní výkony a promyšlené přihrávky. Bylo na co se koukat! Loni první místo obsadili Prague Black Panthers a ani letos tomu nebylo jinak.web02 Nad Prague Lions vyhráli s převahou 27:7. Po ukončení první hry nastoupila další, druhá slibovaná porce amerického fotbalu. Jeho milovníci si vskutku užili velkolepé odpoledne. Na stadion, ale také na televizní obrazovky zamířili od 17:00 hodin další dvě sehraná mužstva, Příbram Bobcats a Pardubice Stallions. Losování v podobě hodu mincí za Prahu 3 se ujal zástupce starostky Jan Materna, další velká akce mohla začít. I tento zápas byl zážitkem. Velké akce a hráčské nasazení přinesla obě družstva. Vítězem se ovšem může stát jen jeden tým, letos prvenství obhájili s velkou přesilou Pardubice Stallions se skóre 47, Příbram Bobcats pak 27. Fanoušci intenzivně fandili a podporovali své oblíbence a o to více přidávali na typicky akční atmosféře. Pro diváky, fanoušky a další návštěvníky, kteří se například účastnili takovéto akce poprvé, byla připravena řada seznámení s americkým fotbalem. Park u stadionu nabídl atrakce a soutěže zabývající se tímto sportem, příchozí obdrželi také klasická tleskadla s infografikou, jež jim představila základní principy hry.

 

web03Info o týmech: Prague Lions: První tým amerického fotbalu založený v České republice, v Praze. Funguje od roku 1991. Hlavním soupeřem je tým Prague Black Panthers. Společně hrají domácí Bitters ligu. Prague Black Panthers: Klub amerického fotbalu, aktivní od roku 1991. Šestnáctinásobné vítězství v České lize amerického fotbalu, a také je jim připsáno vítězství Poháru EFAF, z roku 2009.

Příbram Bobcats: Klub hrající americký fotbal založený v roce 1995. Od roku 1996 hraje domácí Bitters ligu. Probojovali se do finále Czech Bowl, a to v letech 2014 a 2015. V obou případech byli ve finále poraženi právě Prague Black Panthers. Pardubice Stallions: Občanské sdružení Pardubice Stallions se aktivně zabývá aktivitou spojenou s veškerou aktivitou stejnojmenného klubu amerického fotbalu. Vznikl v roce 2003 a od té doby prošel velkým hráčským vývojem.

                                                                                                                                                                                            Text a foto: Kristýna Dražanová